Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О зеркальных имущественных санкциях относительно Российской Федерации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1206
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про дзеркальні майнові санкції щодо Російської Федерації"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Росія як одна з держав-гарантів Будапештського меморандуму зобов'язалася утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, а також поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.

Проте 1 березня 2014 року Рада Федерації Федеральних Зборів Росії ухвалила рішення щодо можливості використання збройних сил Росії на території України. Ще раніше російські війська увійшли на територію України в Криму під надуманим приводом захисту російськомовного населення. 21 березня 2014 року Росією було прийнято Федеральний конституційний закон "Про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та створення у складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя". Після цього 30 квітня 2014 року так званою Державною Радою Республіки Крим було прийнято постанову "Про питання управління власністю Республіки Крим", згідно з якою вся власність України на території Республіки Крим передається у власність Республіки Крим.

Ці дії Росії є кричущим порушенням усіх засадничих принципів міжнародних відносин, підривають основи правопорядку та безпеки на Європейському континенті, порушують права та свободи людей, що проживають на території України.

2. Цілі та завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою виявлення публічного осуду дій Російської Федерації та відновлення справедливості щодо майнових прав України.

Завданням законопроекту є визначення передумов для переходу у власність України майна Російської Федерації, що знаходиться на території України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом врегульовано правові, економічні та організаційні засади переходу у власність України майна Російської Федерації, що знаходиться на території України.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються відносини у сфері державної власності України.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України, Цивільний кодекс України та Господарський кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України, а навпаки сприятиме відновленню прав України на свою власність, яка незаконно була відібрана Російською Федерацією.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Наслідком прийняття законопроекту буде визначення передумов для переходу у власність України майна Російської Федерації, що знаходиться на території України.

Прийняття законопроекту слугуватиме виявленням публічного осуду дій Російської Федерації, а також сприятиме відновленню справедливості щодо майнових прав України.

 

Народні депутати України

Опрос