Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно приведения в соответствие законодательства с нормами Уголовного кодекса Украины касательно продления, изменения или прекращения применения принудительных мер медицинского характера)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1200
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо приведення у відповідність законодавства до норм Кримінального кодексу України стосовно продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру)"

1. Обґрунтування необхідності ухвалення проекту Закону України

У статті 95 Кримінального кодексу України зазначається можливість продовження, зміни та припинення застосування примусових заходів медичного характеру. Таким чином, суд не лише застосовує, а й контролює весь процес надання особі психіатричної допомоги у кримінально-правовому порядку. Рішення з цих питань приймається судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу.

Аналогічне положення викладене в пункті 15 наказу МОЗ України N 397 від 08.10.2001 року "Порядок застосування примусових заходів медичного характеру в психіатричних закладах до осіб, які хворі на психічні розлади і вчинили суспільно небезпечні діяння", а саме продовження, зміна або припинення примусових заходів медичного характеру здійснюються судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу.

Під час практичного застосування цих норм виникає проблема. У частині третій статті 514 Кримінального процесуального кодексу України зазначено, що розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається вказана особа, у передбаченому ст. 95 Кримінального кодексу України.

У Кримінальному кодексі України зазначається, що продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за заявою представника психіатричного закладу, а в Кримінальному процесуальному кодексі Україні - за поданням представника медичного закладу.

У зв'язку з цим виникла необхідність на законодавчому рівні врегулювати порядок продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Завданням законопроекту є приведення статті 514 Кримінального процесуального кодексу України у відповідність до положень статті 95 Кримінального кодексу України, у частині врегулювання порядку продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 514 Кримінального процесуального кодексу України, щодо приведення порядку продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру, у відповідність до вимог статті 95 Кримінального кодексу України.

У частині третій статті 514 Кодексу:

слово "за поданням" у всіх відмінках замінити словом "за заявою" у відповідних відмінках;

слово "до подання" у всіх відмінках замінити словом "до заяви" у відповідних відмінках.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Кримінальний процесуальний кодекс України та Кримінальний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування після його прийняття не впливатиме на видаткову частину державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Ухвалення запропонованих законопроектом змін усуне неузгодженості між статтею 514 Кримінального процесуального кодексу України та статтею 95 Кримінального кодексу України у питаннях продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру.

 

Народні депутати України

Опрос