Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об адвокатуре и адвокатской деятельности" относительно мер правовой защиты адвокатов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1194
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо заходів правового захисту адвокатів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності на сьогоднішній день мають системний характер і відбуваються ледь не щодня по всій території Україні.

Нещодавні революційні події в Україні, загострення криміногенної обстановки та численні факти несанкціонованого застосування зброї, призводить до загибелі та травмування адвокатів під час виконання ними своїх професійних обов'язків.

Законодавчими актами передбачений захист службових осіб органів державної влади, зокрема працівників суду та правоохоронних органів. Разом з тим, адвокат, який виступає учасником кримінального судочинства залишається беззахисним перед безпосередніми загрозами з боку зацікавлених осіб, які діють у протиправному полі і взагалі не переймаються законністю своїх дій.

В діючому законодавстві не передбачена можливість носіння та зберігання адвокатом вогнепальної зброї, що позбавляє його можливості самозахисту, ставить останнього в нерівні умови перед іншими учасниками кримінального судочинства та нівелюється принцип рівності та змагальності сторін у кримінальному процесі.

У зв'язку з наведеним є необхідність на законодавчому рівні врегулювати дане питання, надавши право адвокату на носіння, придбання, видачу, облік, зберігання та застосування вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів індивідуального захисту для забезпечення його професійної діяльності.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою та завданням законопроекту є захист життя і здоров'я адвоката та членів його сім'ї.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується надати право адвокату на носіння, придбання, видачу, облік, зберігання та застосування вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів індивідуального захисту для забезпечення його професійної діяльності.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання є:

Конституція України;

Закон України від 5 липня 2012 року N 5076-VI "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього законопроекту не потребує додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту сприятиме підвищенню захисту адвоката під час здійснення професійної діяльності, досягненню рівноправного статусу адвоката у кримінальному процесі зі стороною державного обвинувачення, а також підвищить престиж представників захисту.

 

Народні депутати України

Опрос