Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 1 Закона Украины "О пенсиях за особые заслуги перед Украиной" (относительно награжденных грамотами Верховной Рады Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1191
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
 до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (щодо нагороджених грамотами Верховної Ради України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" підготовлено з урахуванням пропозицій громадян нагороджених Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України щодо надання їм права на пенсію за особливі заслуги перед Україною, як це вже зроблено раніше для інших нагороджених громадян - Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Ціллю проекту закону є поширення норм Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" на всіх громадян, які нагороджені за особливі заслуги, в тому числі і Грамотами Верховної Ради України.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 6 статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" та поширити право на пенсію за особливі заслуги перед України на всіх осіб, які нагороджені Почесною грамотою Верховної Ради України та Грамотою Верховної Ради України.

Пенсії за особливі заслуги перед Україною призначаються відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", зокрема особам, відзначеним Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР та Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, в розмірі 20 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність (з 01.01.2013 р. - 894,00 грн.* 20 % = 178,80 коп.)

Станом на 1 липня 2013 року пенсії за особливі заслуги перед Україною отримують:

4106 осіб, відзначених Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР;

4527 осіб, відзначених Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР.

За період з 16 липня 1990 року по 18 липня 2013 року Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджено 6314 осіб та Грамотою Верховної Ради України - 6507 осіб, але їм пенсії за особливі заслуги перед Україною не призначаються через відсутність змін в чинному законодавстві України

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У цій сфері правового регулювання діють Конституція України та Закон України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною".

Реалізація проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Запровадження та реалізація положень цього законопроекту потребуватиме додаткових коштів з Державного бюджету України.

За даними Апарату Верховної Ради України, у разі віднесення осіб, нагороджених грамотами Верховної Ради України, до переліку громадян, яким встановлюються пенсії за особливі заслуги перед Україною та встановлення розміру надбавки до пенсії за особливі заслуги 25 відсотків, необхідно додаткові кошти для їх виплати.

З 1 січня поточного року розмір прожиткового мінімуму, визначений для осіб, які втратили працездатність, складає 894 гривні. Кількість осіб, нагороджених Почесною грамотою Верховної Ради України, становить 6314 та Грамотою Верховної Ради України - 6507 осіб.

Таким чином, за попередніми розрахунками, для виплати пенсій особам, вже нагородженим зазначеними грамотами, додатково з Державного бюджету України для реалізації положень цього законопроекту необхідно близько 3 млн. грн. на місяць та відповідно близько 36 млн. грн. на рік.

Слід зазначити, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" для фінансування виплат, призначених за різними пенсійними програмами, в тому числі на виплату пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", визначена бюджетна програма 2506020 "Дотація на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами" фінансування внесених змін може бути здійснено в межах виділення додаткових асигнувань на реалізацію програми.

6. Позиція зацікавлених сторін

Проект акта потребує погодження з Міністерством соціальної політики, Пенсійним фондом, Міністерством юстиції, Міністерством фінансів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

7. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

8. Громадське обговорення

Проект акта узгоджується із позицією, викладеною соціальними партнерами при попередньому розгляду порушених питань.

9. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття закону дозволить врегулювати питання встановлення пенсій за особливі заслуги особам, яких з 16 липня 1990 року було нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України та Грамотою Верховної Ради України, чим встановиться справедливість для всіх нагороджених, забезпечить престижність відзнаки та стане стимулом і підтримкою в подальшому.

 

Народні депутати України

Опрос