Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О восстановлении платежеспособности должника или признании его банкротом" относительно производства по делу о банкротстве

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1190
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо провадження у справі про банкрутство"

1. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено такі судові процедури банкрутства, що застосовуються до боржника:

розпорядження майном боржника;

мирова угода;

санація (відновлення платоспроможності) боржника;

ліквідація банкрута.

Найбільш розповсюдженими процедурами, що застосовуються під час провадження у справі про банкрутство, є розпорядження майном боржника, санація, ліквідація. Строки здійснення вказаних процедур обмежено законом.

Але на практиці під час провадження у справах про банкрутство в більшості випадків вказані строки не дотримуються.

Найбільш вагомою причиною порушення строків судових процедур є оскарження сторонами та учасниками у справі про банкрутство ухвал, постанов про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також постанов та ухвал апеляційних судів, прийнятих за результатами перегляду.

Розповсюдженою є практика оскарження рішень судів у справах про банкрутство не для захисту прав сторін чи учасників по справі, а з метою затягування тих чи інших процедур, що унеможливлює здійснення діяльності учасників провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог закону та прийняття судами рішень.

Результатом такого стану справ є факти розгляду господарськими судами справ про банкрутство на протязі строку, що рахується роками.

В провадженні господарських судів перебувають справи про банкрутство, порушені ще до набрання чинності Законом України N 4212-VI від 22.12.2011 року, яким прийнято нову редакцію Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Також існує велика кількість справ щодо боржників, яких визнано банкрутом до набрання чинності новою редакцією Закону.

Зловживання своїми процесуальними правами сторонами, учасниками провадження у справі про банкрутство та іншими особами шляхом подання необгрунтованих скарг на рішення судів, призводить до тривалого без результативного знаходження таких справ у провадженні.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Зміни, що пропонуються, мають на меті унеможливити зловживанням правом на оскарження сторонами та учасниками провадження у справах про банкрутство.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроект передбачає зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відповідно до яких пропонується встановити, що провадження у справі про банкрутство не зупиняється при оскарженні ухвал чи постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийнятих господарським судом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Сфера правого регулювання зазначеного питання базується на положеннях Конституції України, Господарського процесуального кодексу України та Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Реалізація законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація проекту не потребує фінансових і матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація даного законопроекту сприятиме вдосконаленню нормативно-правової бази щодо провадження у справах про банкрутство.

 

Народний депутат України

Д. Святаш

Народний депутат України

В. В. Писаренко

Опрос