Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 26 Закона Украины "О воинской обязанности и военной службе" относительно освобождения от военной службы граждан, являющихся студентами или аспирантами дневной формы обучения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1175
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо звільнення з військової служби громадян, які є студентами або аспірантами денної форми навчання"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо звільнення з військової служби громадян, які є студентами або аспірантами денної форми навчання" (далі - проект закону) розроблено з метою визначення підстав для звільнення з військової служби громадян, які є студентами або аспірантами денної форми навчання та були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до законів України "Про освіту" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо гарантій для студентів, аспірантів, педагогічних, науково-педагогічних працівників" від 3 липня 2014 року N 1575-VII громадяни, які є студентами або аспірантами і навчаються за денною формою навчання, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на особливий період. Зазначений Закон набрав чинності 24 серпня 2014 року.

У той же час до набрання чинності цього Закону у Збройні Сили України та інші військові формування сектору безпеки і оборони держави були призвані по мобілізації громадяни, які є студентами або аспірантами та навчалися за денною формою.

Отже, є необхідність забезпечити рівні права усіх студентів та аспірантів, не допустити їх дискримінації та надати їм можливість продовжити навчання за денною формою. Для цього пропонується внести відповідні зміни до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект закону розроблено з метою створення рівних умов щодо реалізації громадянами, які є студентами та аспірантами денної форми навчання, свого права на навчання.

3. Стан нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання

У відповідній сфері суспільних відносин діють:

Конституція України;

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу";

Закон України "Про освіту".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз результатів

Прийняття проекту закону дозволить забезпечити рівні права на навчання громадян, які є студентами та аспірантами денної форми навчання, незалежно від того, були вони призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, до набрання чинності Закону України від 3 липня 2014 року N 1575-VII чи після набрання чинності зазначеним Законом.

 

Народний депутат України

В. М. Литвин

Опрос