Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины относительно порядка допуска в зал пленарных заседаний парламента

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1162
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо порядку допуску до залу пленарних засідань парламенту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

В цей надзвичайно відповідальний для України час виняткової важливості набуває питання злагодженої і оперативної роботи Верховної Ради України та її головних організаційних ланок - депутатських фракцій і груп.

Необхідний ритм їх діяльності вдається підтримувати зусиллями як народних депутатів, так і працівників секретаріатів фракції, які за таких умов не лише здійснюють організаційно-матеріальне, аналітичне, інформаційне і юридично-правове забезпечення, а й виконують активну комунікативну роль.

На жаль, певні правила внутрішнього розпорядку парламенту суттєво знижують ефективність роботи секретаріатів з підтримки неопосередкованих зв'язків із керівництвом та членами фракції під час пленарних засідань.

Йдеться по скасування Розпорядженням Голови Верховної Ради України N 68 від 29 січня 2004 року постійного дозволу на вхід до зали пленарних засідань, що мали раніше завідувачі секретаріатів фракцій і груп, або особи, які їх заміщують.

До цього зазначені особи мали окрему ложу в залі, з якої могли швидко передати або отримати необхідні документи а також отримувати робочі вказівки без відволікання керівництва і членів фракції від законотворчого процесу.

Зважаючи на вищевикладене, пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України в частині допуску під час пленарних засідань Верховної Ради України до залу засідань завідувачів секретаріатів депутатських фракцій і груп.

2. Цілі та завдання Закону

Метою розробки зазначеного законопроекту є забезпечення допуску завідувачів секретаріатів депутатських фракцій і груп до залу засідань парламенту під час пленарних засідань Верховної Ради України для посилення ефективності роботи народних депутатів України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроект передбачає внесення змін до статті 5 Регламенту Верховної Ради України в частині допуску під час пленарних засідань Верховної Ради України до залу засідань завідувачів секретаріатів депутатських фракцій і груп.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Сфера правого регулювання зазначеного питання базується на положеннях Конституції України, Регламенту Верховної Ради України.

Реалізація законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує фінансових і матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття цього проекту Закону дозволить відновити постійний дозвіл на вхід до зали пленарних засідань для завідувачів секретаріатів депутатських фракцій і груп, який було скасовано Розпорядженням Голови Верховної Ради України N 68 від 29 січня 2004 року.

 

Народний депутат України

С. В. Соболєв

Опрос