Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" (относительно создания законодательных условий, направленных на недопущение уклонения заказчика от паевого участия в развитии инфраструктуры населенного пункта)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1044
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо створення законодавчих умов, направлених на недопущення ухилення замовника від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Статтею 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Водночас трапляються випадки, коли недобросовісні замовники не сплачують кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, але об'єкти будівництва все одно приймаються в експлуатацію. Це порушує законні інтереси територіальної громади, на користь якої має бути сплачено кошти пайової участі.

Саме тому законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" для того, щоб не допустити ухилення замовника від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

2. Мета і завдання

Мета законопроекту полягає у посиленні захисту інтересів територіальних громад шляхом ліквідації законодавчих прогалин, які дозволяють недобросовісним замовникам ухилятись від укладання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту та від сплати згідно із цим договором коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Завданням проекту є наповнення місцевих бюджетів за рахунок коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", доповнивши статтю 39 новими положеннями щодо повернення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про готовність об'єкта до експлуатації замовникові у разі, якщо не подано документів, що підтверджують сплату коштів пайової участі для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту до відповідного місцевого бюджету. Також пропонується врегулювати питання, що підставою для відмови у видачі сертифіката є неподання органу державного архітектурно-будівельного контролю документів, що підтверджують сплату коштів пайової участі для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту до відповідного місцевого бюджету.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері державного регулювання

Нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулюються є Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту сприятиме наповненню місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття Закону дозволить покращити ситуацію зі станом сплати коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів. Це, в свою чергу, позитивно позначиться на розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, а це будівництво у населених пунктах нових навчальних закладів, закладів культури, медичного та оздоровчого призначення, доріг тощо.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос