Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в отдельные законы Украины (относительно запрещения приватизации, передачи в концессию (аренду) Государственного предприятия "Міжнародний аеропорт "Бориспіль")

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1036
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до окремих законів України (щодо заборони приватизації, передачі у концесію (оренду) Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль")"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону розроблено з метою заборони незаконного відчуження, концесії (оренди) аеропорту "Бориспіль" та збереження його як цілісного майнового комплексу держави.

Упродовж останніх років незалежності в Україні було приватизовано низку об'єктів державної власності. Така приватизація викликає сумнів у її прозорості та законності, яка відбувається шляхом заниження собівартості майна.

Аеропорт є дуже прибутковою організацією. Тільки обсяг чистого прибутку підприємства за 2011 рік становить 586 млн. грн. А за умовами концесії власник аеропорту має віддавати до бюджету лише 150 мільйонів за оренду. Марно вірити, що орендар аеропорту витрачатиме ці понад 300 мільйонів на модернізацію чи соціальну сферу. У джерелах ЗМІ можна простежити тенденцію до зниження чистого прибутку підприємства з 402,4 млн. грн. у 2012 році до 126, 7 млн. грн. у 2013.

Найбільший та найпотужніший вітчизняний аеропорт забезпечує близько 65 % українських авіаційних пасажирських перевезень країни, щороку обслуговує понад 8 мільйонів пасажирів. Нині на підприємстві працює понад 5000 осіб.

"Бориспіль" - це не тільки повітряний порт, це ціле окреме життя для бориспільців. Аеропорт є одним з головних бюджетоутворюючих підприємств у місті та Бориспільському районі, яке дає можливість великій кількості жителів Бориспільського регіону працювати та забезпечувати свої родини.

Звільнення співробітників може призвести до масової втрати бориспільцями робочих місць, до виїзду їх в інші міста з метою отримання будь-якої роботи. Приватизація або оренда призведе до порушення національних інтересів держави, які можуть призвести до занепаду міста Бориспіль.

Слід зазначити, що сама концесія є неприйнятною. Аеропорт має бути в державному управлінні, оскільки вже витрачені великі кошти з державного бюджету, надані робочі місця. Це інвестиційно привабливий об'єкт, який у будь-якому разі буде приносити стабільний прибуток.

Зважаючи на викладене, пропонується законодавчо заборонити приватизацію, передачу в оренду або концесію Міжнародного аеропорту "Бориспіль".

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є заборона приватизації, передачі в оренду або в концесію Міжнародного аеропорту "Бориспіль". Завданнями законопроекту є недопущення позбавлення робочих місць бориспільців, забезпечення національних інтересів держави та збереження аеропорту як цілісного майнового комплексу.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується заборонити приватизацію, передачу у концесію та оренду Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль".

4. Правові аспекти

Дана сфера правовідносин регулюється Конституцією України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", Законом України "Про концесії", Повітряним кодексом України та Законом України "Про оренду державного та комунального майна".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих змін дозволить:

реалізувати в Україні принцип соціальної справедливості та рівності;

вирішити вкрай болючі проблеми бориспільців щодо безробіття;

усуне можливість функціонування корупційних схем щодо передачі аеропорту у концесію;

виконати задекларовані Конституцією України обов'язки держави щодо захисту прав і свобод людини і громадянина.

 

Народний депутат України 

С. Г. Міщенко

Опрос