Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 208 Земельного кодекса Украины (относительно уточнения перечня объектов, при строительстве которых не возмещаются потери сельскохозяйственного и лесохозяйственного производства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1028
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 208 Земельного кодексу України (щодо уточнення переліку об'єктів, при будівництві яких не відшкодовуються втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Згідно Концепції Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 р. N 944:

1) авіація - одна з найважливіших галузей національної економіки, ефективне функціонування якої є необхідною умовою стабілізації, структурних перетворень, розвитку та провадження зовнішньоекономічної діяльності, задоволення потреби населення в перевезеннях, забезпечення захисту національних інтересів України;

2) приведення інфраструктури авіаційного транспорту у відповідність з міжнародними вимогами - важлива складова стратегії держави, спрямованої на забезпечення конкурентоспроможності України на світовому ринку.

Необхідність внесення змін до статті 208 Земельного кодексу України зумовлюється потребою модернізації державних об'єктів авіаційної інфраструктури у відповідності з міжнародними вимогами, шляхом спрощення процедури відведення земельних ділянок для будівництва сучасних аеропортів, аеродромних та термінальних комплексів, інших об'єктів авіаційної галузі.

2. Цілі і завдання прийняття Закону

Мета, на досягнення якої спрямований проект закону, є звільнення замовників будівництва від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у разі відведення земельних ділянок відповідного цільового призначення для будівництва і розміщення державних об'єктів авіаційної інфраструктури, що сприятиме розвитку даної галузі.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом Закону передбачається вдосконалити положення частини першої статті 208 Земельного кодексу України, відповідно до якої пропонується звільнити замовників будівництва від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у випадку відведення земельних ділянок відповідного цільового призначення для будівництва і розміщення державних об'єктів авіаційної інфраструктури.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правове регулювання у цій сфері здійснюється відповідно до:

Земельного кодексу України;

Повітряного кодексу України;

Закону України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації";

Концепції Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 р. N 944, та інші.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат та водночас сприятиме реконструкції та модернізації державних об'єктів авіаційної інфраструктури.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 208 Земельного кодексу України (щодо уточнення переліку об'єктів, при будівництві яких не відшкодовуються втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва)" спростить процедуру відведення земельних ділянок для будівництва державних об'єктів авіаційної інфраструктури, розвиток якої сприятиме зміцненню конкурентоспроможності України на світовому ринку та пожвавить сферу авіаційних перевезень в Україні.

 

Народні депутати України

Фірсов Є. П.
Мошенський В. З.

Опрос