Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно принципов внешней политики и приоритетов национальных интересов Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1014-2
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад зовнішньої політики та пріоритетів національних інтересів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Забезпечення і гарантування національної безпеки України вимагає від Української держави негайних і ефективних дій.

Проголошення України в 2010 році "позаблоковою" державою не призвело до посилання безпеки України, а навпаки - знизило обороноздатність і рівень національної безпеки України.

Єдиною ефективною організацією, яка здатна забезпечити колективну безпеку в євроатлантичному просторі залишається Організація Північноатлантичного договору (НАТО). Починаючи з вступу України до Ради північноатлантичного співробітництва у 1991 році, наша держава послідовно розвивала відносини з НАТО, як з одним із стратегічних партнерів.

У квітні 2005 року у Вільнюсі на засіданні Комісії Україна - НАТО на рівні керівників зовнішньополітичних відомств відбулося запрошення України до Інтенсифікованого діалогу з НАТО з питань членства та відповідних реформ.

У квітні 2008 року на Самміті НАТО у Бухаресті у Заключному комюніке було зафіксовано рішення глав держав та урядів країн Альянсу про те, що "ці країни (Україна та Грузія) стануть членами НАТО".

Враховуючи загрози національній безпеці та обороні України, виникає практична необхідність у внесенні змін до деяких законів України щодо визначення курсу на євроатлантичну інтеграцію та приєднання України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

У зв'язку з цим, необхідно на законодавчому рівні закріпити в законах України "Про онови національної безпеки України" та "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", євроатлантичну інтеграцію та вступ до Організації Північноатлантичного договору (НАТО) як стратегію зовнішньої політики України.

2. Цілі та завдання проекту

Проект спрямований на закріплення на законодавчому рівні курсу України на євроатлантичну інтеграцію та вступ до Організації Північноатлантичного договору (НАТО), що має створити додатковий механізм забезпечення суверенітету, захисту територіальної цілісності України та її економічної і політичної незалежності.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом пропонується внести зміни до Законів України "Про засади внутрішньої та зовнішньої політики" та "Про основи національної безпеки України", відповідно до яких створюються законодавчі передумови для інтеграції України у євроатлантичний безпековий простір і забезпечення захисту територіальної цілісності України та її суверенітету.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Нормативно-правові акти, що регулюють відносини у цій сфері: Конституція України, Закони України "Про засади внутрішньої та зовнішньої політики" та "Про основи національної безпеки України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього проекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього проекту дозволить забезпечити реалізацію евроінтеграційного курсу України в умовах потенційних та реальних загроз територіальній цілісності та суверенітету України.

 

Народний депутат України

О. В. Турчинов

Народний депутат України

А. В. Парубій

Народний депутат України

С. В. Пашинський

Опрос