Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Республики Кипр о морском торговом судоходстве

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.09.2015 № 63
Дата рассмотрения: 18.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про морське торговельне судноплавство"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про морське торговельне судноплавство" (далі - проект закону) розроблено Міністерством інфраструктури України з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про морське торговельне судноплавство (далі - Угода).

2. Мета і шляхи її досягнення

Угоду підписано 8 листопада 2012 року в м. Нікосія. Відповідно до статті 2 Угоди її положення застосовуються на території України та території Республіки Кіпр, включаючи їхні територіальні моря.

Статтею 20 Угоди передбачено, що Угода набирає чинності через тридцять днів з дати отримання Договірними Сторонами дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.

З огляду на вищевикладене, прийняття Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про морське торговельне судноплавство" підтверджує згоду України стосовно обов'язковості виконання положень підписаного міжурядового двостороннього документа та завершення внутрішньодержавної процедури з боку України щодо набрання чинності зазначеною Угодою.

3. Правові аспекти

У цій сфері нормативно-правового регулювання діють:

Кодекс торговельного мореплавства України;

Закон України "Про міжнародні договори України";

Угода між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про торговельне судноплавство від 12.06.1985.

Прийняття акта не потребуватиме прийняття нових законодавчих актів і внесення змін до чинного законодавства України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект закону погоджено з Міністерством закордонних справ України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством соціальної політики України, Державною фіскальною службою України та отримано висновок Міністерства юстиції України без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті закону правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, відсутні.

8. Громадське обговорення

Проект закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація Закону не впливатиме на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про морське торговельне судноплавство" забезпечить надійний міжнародно-правовий механізм для реалізації та активізації процесу двосторонніх міждержавних зв'язків між Україною та Республікою Кіпр, а також створить сприятливі умови для покращення транспортних зв'язків між двома країнами, сприятиме розвитку співробітництва у сфері торговельного судноплавства та налагодженню ділових зв'язків.

 

Міністр інфраструктури України

А. Пивоварський

Опрос