Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О присоединении Украины к Международному центру изучения вопросов сохранения и восстановления культурных ценностей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.09.2015 № 61
Дата рассмотрения: 11.09.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про приєднання України до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про приєднання України до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей" (далі - проект Закону) розроблено Міністерством культури України з метою приєднання до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (далі - ІККРОМ) на виконання пункту 453 Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014 - 2017 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року N 847-р.

Відповідно до статті 1 Статуту ІККРОМ основною метою діяльності організації є сприяння збереженню і відновленню культурних цінностей у світовому масштабі шляхом ініціювання, розвитку, надання сприяння та підтримки умов для такого збереження і відновлення.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Закону є приєднання України до ІККРОМ.

3. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють такі нормативно-правові акти:

- Конституція України;

- Закон України "Про міжнародні договори України";

- Закон України "Про культуру";

- Закон України "Про охорону культурної спадщини";

- Закон України "Про ратифікацію Європейської конвенції про охорону археологічної спадщини (переглянутої)";

- Закон України "Про приєднання України до Міжнародної Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини".

Реалізація Закону потребує внесення змін до:

- постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 року N 1371 "Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна";

- наказу Міністерства культури і туризму України від 12 лютого 2007 року N 4 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету на здійснення концертно-мистецьких та культурологічних загальнодержавних заходів, заходів з вшанування пам'яті, заходів з виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей та молоді, заходів, пов'язаних із забезпеченням свободи совісті та релігії, державну підтримку регіональних культурних ініціатив та аматорського мистецтва, поповнення експозицій музеїв та репертуарів театрів, концертних та циркових організацій, забезпечення розвитку та застосування української мови".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Відповідно до пункту 5 статті 2 Статуту ІККРОМ кожна держав-член робить внесок до бюджету ІККРОМ у розмірі, встановленому Генеральною асамблеєю ІККРОМ. За інформацію Міністерства закордонних справ України (лист від 4 жовтня 2013 року N 203/14-194/087-2329), у разі приєднання України до ІККРОМ у 2015 році сума внеску складатиме 3745 євро. Сума внеску України до ІККРОМ на 2016 - 2017 роки буде визначена на черговому засіданні Генеральної асамблеї ІККРОМ. Здійснювати сплату зазначеного внеску пропонуємо за рахунок коштів Державного бюджету, передбачених Міністерству культури України за КПКВК 1801170 "Здійснення концертно-мистецьких та культурологічних загальнодержавних заходів, заходів з вшанування пам'яті, заходів з виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей та молоді, заходів, пов'язаних із забезпеченням свободи совісті та релігії, державна підтримка регіональних культурних ініціатив та аматорського мистецтва, поповнення експозицій музеїв та репертуарів театрів, концертних та циркових організацій, забезпечення розвитку та застосування української мови".

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством закордонних справ України, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, відсутні. Громадська антикорупційна експертиза не проводилася.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Участь України в ІККРОМ сприятиме обміну досвідом, навчанню українських фахівців у галузі охорони і збереження культурної спадщини новітнім реставраційним технологіям, а відтак - сприятиме підвищенню якості збереження культурної спадщини України.

Взаємодія з цією авторитетною міжнародною інституцією дозволить суттєво підвищити якість роботи спеціальних реставраційних підприємств та інститутів, фахівці яких мають науковий і практичний досвід роботи у збереженні та відновленні культурної спадщини.

 

Віце-прем'єр-міністр України - 
Міністр культури України 

В. Кириленко

Опрос