Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Словацкой Республики о воинских захоронениях

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.08.2015 № 57
Дата рассмотрения: 10.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про військові поховання"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про військові поховання" (далі - проект Закону) розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Угодою.

2. Мета та шляхи її досягнення

Метою проекту Закону відповідно до вимог Закону України "Про міжнародні договори України" є прийняття Верховною Радою рішення про згоду України на обов'язковість для неї Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про військові поховання, підписану 17 червня 2011 року у м. Братиславі, шляхом ратифікації.

Завданням проекту Закону є створення законодавчих передумов для здійснення комплексу заходів з увічнення пам'яті учасників Другої світової війни та збереження місць поховання жертв військових дій.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють: Закон України "Про міжнародні договори України", постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.1996 N 897 "Про Державну міжвідомчу комісію у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій", розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 N 144-р "Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про військові поховання".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування видатків, які можуть виникнути під час реалізації цієї Угоди, за відсутності коштів державного бюджету може здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, незаборонених законом.

Так згідно із Законом України "Про поховання та похоронну справу" утримання військових кладовищ, військових ділянок на цивільних кладовищах, військових братських та одиночних могил забезпечують виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, органи виконавчої влади із залученням органів охорони культурної спадщини відповідно до їх повноважень.

Утримання місць поховань, що перебувають на державному обліку як об'єкти культурної спадщини, забезпечують виконавчі органи сільських, селищних, міських рад із залученням органів охорони культурної спадщини.

Крім того, пунктами 2, 3 статті 5 проекту Угоди передбачено, що кожна Договірна Сторона може здійснювати за власні кошти впорядкування та утримання розташованих на території держави іншої Договірної Сторони її військових поховань на підставі окремих договорів, протоколів, укладених уповноваженими органами Договірних Сторін.

Витрати на ексгумацію, переміщення та перепоховання останків полеглих жертв воєн нестиме Договірна Сторона, яка ініціювала такі заходи.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень із: Мінекономрозвитку, Мінфіном, Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, МОН, Мінкультури, Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції; із зауваженнями, які враховано, - МЗС. Проект акта потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.

6. Регіональні аспекти

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не передбачає правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних порушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилася.

8. Громадське обговорення

Проект Закону розміщено для обговорення на офіційному веб-сайті Міністерства.

9. Позиція соціальних партнерів.

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу.

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці.

Реалізація проекту акта не впливатиме на ринок праці, зокрема, у частині збереження існуючих і створення нових робочих місць, підвищення рівня зайнятості населення.

11. Прогноз результатів.

Прийняття запропонованого Закону сприятиме покращенню українсько-словацьких відносин з питань утримання та захисту військових поховань.

 

Перший заступник Міністра
регіонального розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України

В. Є. Кістіон

Опрос