Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Чешской Республики о воинских захоронениях

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.08.2015 № 56
Дата рассмотрения: 10.08.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про військові поховання"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про військові поховання" розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Угодою.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону відповідно до вимог Закону України "Про міжнародні договори України" є прийняття Верховною Радою рішення про згоду України на обов'язковість для неї Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про військові поховання, учинену в м. Київ 21 жовтня 2013 року, шляхом ратифікації.

Завданням проекту Закону є створення законодавчих передумов для здійснення комплексу заходів з увічнення пам'яті учасників Другої світової війни та збереження місць поховання жертв військових дій.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють: Закон України "Про міжнародні договори України", постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.1996 N 897 "Про Державну міжвідомчу комісію у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій", розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 N 817 "Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про військові поховання".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування видатків, які можуть виникнути під час реалізації цієї Угоди, за відсутності коштів державного бюджету може здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, незаборонених законом.

Так згідно із Законом України "Про поховання та похоронну справу" утримання військових кладовищ, військових ділянок на цивільних кладовищах, військових братських та одиночних могил забезпечують виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, органи виконавчої влади із залученням органів охорони культурної спадщини відповідно до їх повноважень.

Утримання місць поховань, що перебувають на державному обліку як об'єкти культурної спадщини, забезпечують виконавчі органи сільських, селищних, міських рад із залученням органів охорони культурної спадщини.

Також пунктами 1 та 2 статті 7 Угоди визначено, що кожна Сторона несе витрати на утримання військових поховань, що знаходяться на території її держави.

Якщо не зазначено інше, витрати на проведення заходів, передбачених Угодою, несе запитуюча Сторона.

Отже, витрати на пошук, ексгумацію, переміщення та перепоховання останків полеглих жертв воєн нестиме Договірна Сторона, яка ініціювала такі заходи.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень із: Мінекономрозвитку, Мінфіном, Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, МОН, Мінкультури та МЗС. Висновок Міністерства юстиції за результатами правової експертизи проекту Закону від 24.04.2015.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не передбачає правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних порушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилася.

8. Громадське обговорення

Проект Закону розміщено для обговорення на офіційному веб-сайті Міністерства.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці.

Реалізація проекту акта не впливатиме на ринок праці, зокрема, у частині збереження існуючих і створення нових робочих місць, підвищення рівня зайнятості населення.

11. Прогноз результатів

Прийняття запропонованого Закону сприятиме покращенню українсько-чеських відносин з питань утримання та захисту військових поховань.

 

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального
господарства України

Г. Г. Зубко

Опрос