Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Конвенции Международной организации труда об основных целях и нормах социальной политики N 117

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.07.2015 № 55
Дата рассмотрения: 28.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про основні цілі та норми соціальної політики N 117"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено відповідно до пункту "б" частини другої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України".

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом акта передбачається ратифікація Україною Конвенції Міжнародної організації праці про основні цілі та норми соціальної політики N 117.

3. Правові аспекти

Проект акта розроблено на підставі пункту 5 статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України". На цей час у даній сфері суспільних відносин діють такі нормативно-правові акти: Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про оплату праці", Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010 - 2012 роки, розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 березня 2011 року N 261-р "Про затвердження плану заходів щодо реалізації положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010 - 2012 роки".

Реалізація акта не потребує внесення змін до чинних актів чи розроблення нових актів.

Головним суб'єктом виконання в Україні Конвенції про основні цілі та норми соціальної політики N 117 є Міністерство соціальної політики України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує витрат із Державного бюджету України.

Участь України у Конвенції не передбачає здійснення внесків або будь-яких інших регулярних платежів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень з Міністерством аграрної політики та продовольства, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством закордонних справ, Міністерством освіти і науки, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством фінансів, Міністерством юстиції, Державною міграційною службою, Державною службою з питань праці, Державним агентством земельних ресурсів і Пенсійним фондом України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта погоджено без зауважень із Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських профспілок на національному рівні та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

У проекті акта відсутні положення, реалізація яких матиме вплив на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту акта передбачає набрання чинності для України Конвенцією Міжнародної організації праці про основні цілі та норми соціальної політики N 117, що сприятиме прогресу в таких сферах, як: охорона здоров'я, житлове будівництво, забезпечення продовольством, освіта, піклування про добробут дітей, становище жінок, умови праці, винагорода найманих робітників і незалежних виробників, захист трудових мігрантів, соціальне забезпечення, стандарти громадських служб і виробництво взагалі.

 

Міністр

П. Розенко

Опрос