Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О присоединении к Протоколу поправок к Конвенции о Международной гидрографический организации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 50
Дата рассмотрения: 10.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про приєднання до Протоколу поправок до Конвенції про Міжнародну гідрографічну організацію"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено Міністерством інфраструктури на виконання клопотання Уряду Князівства Монако щодо ратифікації Протоколу поправок до Конвенції про Міжнародну гідрографічну організацію, ухваленого Резолюцією від 14 квітня 2005 року на третій позачерговій Міжнародній гідрографічній конференції (дипломатична нота від 04.07.2005 CE N 2002-09944) з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності новим текстом Конвенції про Міжнародну гідрографічну організацію (далі - Конвенція МГО), з урахуванням змін згідно з Протоколом поправок.

Відповідно до листа Міністерства закордонних справ від 30.10.2013 N 51/14-200-5932 після затвердження Протоколу поправок до Конвенції про Міжнародну гідрографічну організацію, статус Міжнародної гідрографічної організації залишається міжурядовим.

2. Мета і шляхи її досягнення

Прийняття проекту акта підтверджує згоду України на обов'язковість для неї положень Протоколу поправок до Конвенції про Міжнародну гідрографічну організацію (далі - Протокол поправок).

Україна приєдналася до зазначеної міжнародної організації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.1995 N 143 "Про приєднання до Міжнародної гідрографічної організації". Для України Конвенція набрала чинності 20.05.1998 згідно з нотою Управління зовнішніх зв'язків Князівства Монако від 27.05.1998 N 95-1928.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про міжнародні договори України";

Конвенція ООН з морського права (UNCLOS);

Конвенція з охорони життя людини на морі (SOLAS).

Проект акта не потребує прийняття нових законодавчих актів і не змінює чинне законодавство України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 N 1276 "Про внесення змін до переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях", відповідальними за співпрацю з МГО є Мінінфраструктури та МЗС.

Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 10.11.2011 N 544 "Про сплату членських внесків до міжнародних організацій у галузях транспорту та туризму" щорічні членські внески сплачуються відділом бухгалтерського обліку та звітності Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" згідно з листом-рахунком, що надходить від МГО, на один із рахунків: Compagnie Mongasque de Banque (account N 701251) або H.S.B.C. - Private Bank (customer account number 677 549).

Відповідно до статті 6 Фінансових правил Міжнародної гідрографічної організації кількість додаткових часток, які сплачуються урядами на додаток до 2-х обов'язкових часток, вираховується за допомогою Таблиці тоннажів, що була представлена і затверджена черговою XVII Конференцією МГО. Щорічний внесок Уряду України становить 23906,88 євро.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством закордонних справ України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Отримано висновок Міністерства юстиції України про погодження проекту акта без зауваження.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Проектом акта передбачається здійснення з боку України внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Протоколом поправок.

За умови набрання чинності для України Протоколом поправок, Міжнародна гідрографічна організація стане сильнішою і ефективнішою, прийняття рішень буде значно прискорено, спроститься організаційна структура та взаємодія (триярусна структура на необхідному рівні розподілить повноваження і зобов'язання; Рада координуватиме всю діяльність МГО; численні комітети і робочі групи об'єднаються лише у два допоміжні органи; полегшиться та буде заохочуватися залучення неурядових організацій, промисловості, науки; вибори головних членів Секретаріату на особливі посади здійснюватимуться згідно з визначеними кваліфікаційними вимогами), також буде вдосконалено міжнародну спрямованість МГО.

 

Міністр інфраструктури України

А. М. Пивоварський

Опрос