Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Меморандума о совместных намерениях Правительства Украины и Правительства Федеративной Республики Германия относительно несвязанного финансового кредита в общем размере 500 млн евро

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.07.2015 № 48
Дата рассмотрения: 08.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина стосовно незв'язаного фінансового кредиту загальним розміром 500 млн євро"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Під час зустрічі Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель з Президентом України Петром Порошенком 23 серпня 2014 р. у Києві було досягнуто домовленість про надання рамкових гарантій Федерального уряду Німеччини у обсязі 500 млн. євро для отримання Україною відповідного фінансового кредиту від Кредитної установи для відбудови (KfW) для фінансування проектів, насамперед, пов'язаних з відбудовою східної частини України.

Відповідно до цих домовленостей 7 січня ц. р. у Берліні було підписано Спільну заяву Уряду Федеративної Республіки Німеччина та Уряду України.

Для реалізації згаданої Спільної заяви було досягнуто домовленості про укладання Меморандуму про спільні наміри урядів України та ФРН, в якому визначено конкретні зобов'язання сторін включаючи гарантування Урядом України повернення кредитів, звільнення від оподаткування KfW, відмову від імунітету тощо.

В зв'язку з цим Мінекономрозвитку розроблено проект Меморандуму про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина стосовно незв'язаного фінансового кредиту загальним розміром 500 млн. євро. Меморандум підписаний 1 квітня 2015 року у м. Берлін. Відповідно до листа Міністерства юстиції від 27.04.2015 N 13580-0-26-15/12.0.0 Меморандум підлягає ратифікації Верховною Радою України.

2. Мета та шляхи її досягнення

Метою прийняття Закону України про ратифікацію є надання згоди на обов'язковість для України залучення кредиту KfW для інвестицій у відбудову та модернізацію інфраструктури регіонів східної частини України. Зокрема, ці інвестиції мають охоплювати такі сфери, як транспорт, енергетика, теплопостачання, енергоефективність, водопостачання, водовідведення, соціальна інфраструктура, відновлення та будівництво житла.

3. Правові аспекти

Правовою підставою у цій сфері є:

Конституція України;

Закон України "Про міжнародні договори України" від 29.06.2004 N 1906-IV;

Спільна заява Уряду Федеративної Республіки Німеччина та Уряду України від 07.01.2015;

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Додатком до Меморандуму передбачено наступні фінансові умови надання KfW Індивідуального кредиту:

процентна ставка буде становити до 4,5 відсотків на рік в разі, якщо індивідуальна кредитна угода буде підписана до 31 грудня 2016 року; після цього процента ставка визначатиметься відповідно до критеріїв ODA (Official development assistance) згідно з термінологією ОЕСР;

термін Індивідуального кредиту до 15 років, включаючи пільговий період п'ять років.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено Мінфіном, Мінрегіоном, МЗС, Мін'юстом, Мінінфраструктури та Міненерговугіллям.

Правову експертизу проведено Міністерством юстиції України. Висновок Мін'юсту від 05 червня 2015 року.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

Громадська антидискримінаційна експертиза проекту Закону України не проводилася.

7. Запобігання корупції

Норми проекту Закону України не передбачають правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не має регуляторного впливу.

101. Вплив реалізації угоди на ринок праці

Проект Закону України не містить норм, що впливають на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України створить правові підстави для отримання частини незв'язаного фінансового кредиту KfW у розмірі 300 млн. євро для фінансування пріоритетних проектів з відбудови та модернізації об'єктів інфраструктури східної частини України, що будуть спільно узгоджені українською та німецькою сторонами в рамках двосторонньої Групи високого рівня, а також забезпечення укладення окремих угод для отримання частини фінансування у розмірі 200 млн. євро для потреб загального фонду державного бюджету.

 

Виконувач обов'язків Міністра економічного розвитку і торгівлі України 

Р. Корж

Опрос