Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения (в форме обмена нотами) между Украиной и Королевством Нидерланды о продлении до 1 августа 2016 года срока действия Соглашения между Украиной и Королевством Нидерланды о Международной миссии защиты расследования от 28 июля 2014 года

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 38
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2016 року строку дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2016 року строку дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року" (далі - проект Закону України) розроблено Міністерством закордонних справ України відповідно до положень частини шостої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України".

Схвалення проекту Закону України дозволить ратифікувати Угоду (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2016 року строку дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року, що сприятиме подальшому практичному залученню нідерландської сторони до розслідування причин авіаційної катастрофи рейсу МН17 авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", яка сталася на території України 17 липня 2014 року

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між міністрами закордонних справ України та Королівства Нідерландів від 24 липня 2014 року українська сторона передала Нідерландам повноваження на проведення розслідування причин та наслідків авіаційної катастрофи, яка сталася на території України 17 липня 2014 року.

2. Мета і шляхи її досягнення

Практичне значення і мета проекту Закону України полягають у тому, що в разі його схвалення Верховною Радою України, всі необхідні внутрішньодержавні процедури щодо набрання чинності зазначеною Угодою з української сторони будуть виконані.

3. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діє:

Конституція України;

Закон України "Про міжнародні договори України" від 29.06.2004 р.

Прийняття Закону України не потребуватиме внесення змін до чинного законодавства України та прийняття нових законодавчих актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Верховною Радою України Закону України не призведе до додаткових фінансових та матеріальних витрат. Усі фінансові питання вирішуватимуться у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України відповідальним центральним органам виконавчої влади для виконання заходів міжнародного співробітництва у зазначеній сфері.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України потребує погодження з Міністерством юстиції України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством оборони України. Службою безпеки України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Зазначений проект не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону України не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери, тому не потребує врахування позиції профспілок та об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом та не матиме впливу на ринкове середовище, забезпечення прав і інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці

У законопроекті відсутні положення, що впливатимуть на показники ринку праці.

11. Прогноз результатів

У разі прийняття Верховною Радою України Закону України "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2016 року строку дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року" зазначену Угоду буде ратифіковано, тим самим будуть виконані внутрішньодержавні процедури в Україні, необхідні для набрання нею чинності.

 

Т. в. о. Міністра

О. В. Зеркаль

Опрос