Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения о правовом статусе Регионального экологического центра для Центральной и Восточной Европы

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 37
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди про правовий статус Регіонального екологічного центру для Центральної та Східної Європи"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Угоди про правовий статус Регіонального екологічного центру для Центральної та Східної Європи" (далі - Закон) розроблено з метою ратифікації Угоди про правовий статус Регіонального екологічного центру для Центральної та Східної Європи (далі - Угода), оскільки відповідно до частини другої статті 5 Угоди передбачається ратифікація, затвердження або прийняття цього міжнародного договору.

Окрім того, Угода має бути ратифікована на підставі пункту "е" частини другої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" (необхідність внесення змін до чинних законів України або прийняття нових законів України).

2. Мета і шляхи її досягнення

Ухвалення Закону сприятиме реалізації державної політики щодо подальшої взаємовигідної співпраці в галузі охорони навколишнього середовища з державами-членами Регіонального екологічного центру для Центральної та Східної Європи, а також надасть можливість завершити всі внутрішні юридичні процедури для набуття чинності Угоди та передати документи про ратифікацію депозитарію.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діє Закон України "Про міжнародні договори України", розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.10.2012 N 895 "Питання вступу до Регіонального екологічного центру для Центральної та Східної Європи".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, оскільки Україна не брала зобов'язань щодо сплати членських внесків за участь в Регіональному екологічному центрі для Центральної та Східної Європи. Сплата членських внесків має виключно добровільний характер.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень із Міністерством закордонних справ України, Міністерством юстиції України, Міністерством фінансів України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць і розвитку регіонів.

6-1. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Цей проект не потребує проведення антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону надасть можливість здійснити всі необхідні заходи щодо набрання чинності Угоди про правовий статус Регіонального екологічного центру для Центральної та Східної Європи, підписаної 9 листопада 2012 року на засіданні Генеральної Асамблеї Регіонального екологічного центру для Центральної та Східної Європи.

 

Міністр екології та 
природних ресурсів України

І. А. Шевченко

Опрос