Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Меморандума о договоренности между Правительством Украины и Организацией НАТО по связи и информации, которая представлена Генеральным менеджером Агенции НАТО по связи и информации, относительно сотрудничества по вопросам консультаций, управления, связи, разведки, наблюдения и рекогносцировки в рамках программы НАТО "Партнерство ради мира"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 35
Дата рассмотрения: 22.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про домовленість між Урядом України та Організацією НАТО із зв'язку та інформації, яка представлена Генеральним менеджером Агенції НАТО із зв'язку та інформації стосовно співробітництва з питань консультацій, управління, зв'язку, розвідки, спостереження та рекогносцировки в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру"

1. Обґрунтування доцільності укладення акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про домовленість між Урядом України та Організацією НАТО із зв'язку та інформації, яка представлена Генеральним менеджером Агенції НАТО із зв'язку та інформації стосовно співробітництва з питань консультацій, управління, зв'язку, розвідки, спостереження та рекогносцировки в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" (далі - проект Закону України) розроблено відповідно до Закону України "Про міжнародні договори України".

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту Закону України є створення правових підстав для виконання Українською Стороною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання Меморандумом чинності.

3. Правові аспекти

У відповідній сфері правового регулювання діють:

Закон України "Про міжнародні договори України" від 29 червня 2004 року N 1906-IV;

постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України" від 18 липня 2007 року N 950 (зі змінами);

розпорядження Кабінету Міністрів України "Про підписання Меморандуму про домовленість між Урядом України та Організацією НАТО із зв'язку та інформації стосовно співробітництва з питань консультацій, управління, зв'язку, розвідки, спостереження та рекогносцировки в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" від 08 квітня 2015 року N 369-р.

Прийняття Закону України не потребує змін чинного законодавства України та прийняття нових нормативно-правових актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту Закону України не призведе до фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено без зауважень з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством закордонних справ України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством фінансів України, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державним агентством з питань електронного урядування України, Службою безпеки України.

За результатами правової експертизи Міністерством юстиції України проект Закону України погоджено із зауваженням щодо невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Зазначений проект не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

Проект Закону України не містить положень, виконання яких пов'язане з ризиками вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом та не матиме впливу на ринкове середовище, забезпечення прав і інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть впливати на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України створить правові підстави для виконання Українською Стороною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання Меморандумом чинності, що, у свою чергу, дасть можливість співробітництва між Урядом України та Організацією НАТО із зв'язку та інформації та визначить основні принципи співробітництва з питань консультацій, управління, зв'язку, розвідки, спостереження та рекогносцировки в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" та реалізації проекту Трастового фонду НАТО, виконавчим агентом яких є Агенція НАТО із зв'язку та інформації.

 

Міністр оборони України
генерал-полковник 

С. Т. Полторак

Опрос