Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Эстонской Республики об условиях размещения дипломатических представительств Украины в Эстонской Республике и Эстонской Республики в Украине

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 26
Дата рассмотрения: 29.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки про умови розміщення дипломатичних представництв України в Естонській Республіці та Естонської Республіки в Україні"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки про умови розміщення дипломатичних представництв України в Естонській Республіці та Естонської Республіки в Україні" (далі - проект Закону) розроблено з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Угодою.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" зазначена Угода підлягає ратифікації Верховною Радою України, шляхом прийняття Закону про ратифікацію.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону передбачається ратифікувати Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки про умови розміщення дипломатичних представництв України в Естонській Республіці та Естонської Республіки в Україні, вчинену 11 квітня 2013 року (далі - Угода).

Після набрання чинності зазначеною Угодою будуть здійснені такі заходи:

- передано у власність України для розміщення будівель її дипломатичного представництва в Естонській Республіці на підставі договору купівлі-продажу земельну ділянку площею 2479 кв. м за адресою: м. Таллінн, вул. Лахе, 6, за домовлену плату 1 (один) євро;

- передано у власність Естонської Республіки для розміщення будівель її дипломатичного представництва в Україні на підставі договору купівлі-продажу земельну ділянку загальною площею 298 кв. м за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, 43-б, за домовлену плату 1 (один) євро;

- передано у довгострокову оренду на підставі договору оренди терміном на 49 років земельну ділянку загальною площею 72 кв. м за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, 43-б, для розміщення паркувального майданчика для автомобілів Посольства, за домовлену плату 1 (один) євро щорічно.

3. Правові аспекти

Правовою підставою для розроблення цього законопроекту є Закон України "Про міжнародні договори України".

Прийняття Закону не потребує внесення змін до законодавства.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Оформлення права власності України на земельну ділянку в Естонській Республіці відповідає інтересам нашої держави, виходячи з такого.

Площа земельної ділянки, яку пропонується передати у власність України, є значно більшою, ніж площа земельної ділянки, яку передбачається передати у власність Естонської Республіки. У власності України залишається друга земельна ділянка, яку пропонується надати естонській стороні у довготермінову оренду на 49 років для розміщення паркувального майданчика для автомобілів Посольства Естонської Республіки в Україні.

Посольство України в Естонській Республіці використовує будинок, розміщений на ділянці за адресою: м. Таллінн, вул. Лахе, 6, який належним чином облаштований і повністю задовольняє потреби дипломатичної установи.

Придбання у власність України земельної ділянки в м. Таллінн потребуватиме додаткових бюджетних призначень обсягом 1900,0 тисяч гривень для відшкодування бюджету м. Київ. Витрати, пов'язані з оформленням права власності на земельну ділянку для Посольства України в Естонській Республіці, фінансуватимуться з видатків МЗС за бюджетною програмою 1401030 "Функціонування закордонних дипломатичних установ України та розширення мережі власності України для потреб цих установ". Реалізація Угоди є економічно доцільною, оскільки площа ділянки, яку планує продати естонська сторона, у 8 разів більша, ніж площа ділянки, яку планує продати українська сторона. Орієнтовна ринкова вартість земельної ділянки, яку планує продати естонська сторона за символічну плату, становить 3485,6 тисяч гривень, а орієнтовна ринкова вартість земельної ділянки, яку планує продати українська сторона за символічну плату, становить 1900,0 тисяч гривень.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством юстиції, Київською міською державною адміністрацією без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не впливає на розвиток адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть становити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Прийняття Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив на ринок праці

Реалізація Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону матиме такі позитивні наслідки:

- виконання українською стороною умов, необхідних для набрання чинності Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки про умови розміщення дипломатичних представництв України в Естонській Республіці та Естонської Республіки в Україні;

- створення належних умов для функціонування Посольства України в Естонській Республіці;

- оформлення права власності України на земельну ділянку в м. Таллінн, що дозволить заощадити кошти на оренду Посольством України в Естонській Республіці землі, а також планувати видатки на утримання та облаштування ділянки, яку буде передано у власність України.

 

Міністр
закордонних справ України 

П. А. Клімкін

Опрос