Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Финансового соглашения между Украиной и Европейским инвестиционным банком (Проект "Чрезвычайная кредитная программа для восстановления Украины")

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.04.2015 № 14
Дата рассмотрения: 10.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України")"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України")" розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України", за якою міжнародні договори України про одержання Україною від іноземних держав і міжнародних фінансових організацій позик, не передбачених Державним бюджетом України, підлягають ратифікації.

Фінансову угоду було підписано 22 грудня 2014 року в місті Києві Прем'єр-міністром України А. Яценюком та Віце-президентом Європейського інвестиційного банку Л. Бараньяємом.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розроблення проекту Закону України є надання Верховною Радою України згоди на обов'язковість для України Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України") у формі закону про ратифікацію названої Фінансової угоди.

3. Правові аспекти

Проект Закону України розроблено відповідно до вимог Конституції України, Закону України "Про міжнародні договори України", постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року N 1027 "Про порядок ініціювання, підготовки та реалізації проектів економічного та соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Відповідно до Фінансової угоди Європейський інвестиційний банк надасть Україні кредит у розмірі 200 млн. євро на реалізацію Проекту "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України" (далі - Проект). Кредит надаватиметься у вигляді траншів у розмірі від 15 до 40 млн. євро, перший транш не може перевищувати 15 % кредиту. Відповідальним виконавцем Проекту визначено Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, бенефіціарами - центральні органи державної влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства.

Згідно з Фінансовою угодою: сума позики становитиме 200 млн. євро, процентна ставка - фіксована ставка або плаваюча ставка; максимальний пільговий період - 5 років, а загальний період погашення позики - 20 років, включаючи пільговий період; погашення здійснюватиметься рівними частками щодо основної суми боргу або фіксованими платежами, що складаються з основної суми боргу та процентів. Відсотки, погашення, інші виплати за Фінансовою угодою здійснюватимуться Україною у валюті євро.

Проект планується реалізувати протягом 2015 - 2020 років та спрямований на подолання негативних наслідків геополітичних подій у східних регіонах України, в тому числі забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, відновлення головних інфраструктурних об'єктів на території районів Донецької і Луганської областей, які знаходяться під контролем Української держави. Серед основних заходів - відновлення інфраструктури та поліпшення умов постачання комунальних послуг (централізованого водопостачання та водовідведення, постачання електроенергії, централізованого теплопостачання), ремонт автомобільних шляхів, залізничних колій, мостів, а також ремонт/реставрація пошкоджених адміністративних будівель та соціальної інфраструктури (закладів освіти, медичних центрів, лікарень, поштових відділень, іншої соціальної інфраструктури).

Також в рамках Проекту передбачаються реалізація низки інфраструктурних проектів у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях, а також створення умов для повернення тимчасово переміщених осіб у місця їх попереднього проживання.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено із Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством закордонних справ України, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України безпосередньо не регламентує питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць. При цьому Проект, що передбачається реалізувати відповідно до Фінансової угоди, яка пропонується до ратифікації, має соціальну та екологічну спрямованість, спрямований на відбудову та розвиток східних регіонів України.

7. Запобігання корупції

Проект Закону України не містить правил та процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних дій.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження з уповноваженим представником від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань, всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Виконання Проекту, який передбачається реалізувати відповідно до Фінансової угоди, що пропонується проектом Закону України до ратифікації, сприятиме створенню нових робочих місць.

11. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту

Прийняття Закону України "Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України")" сприятиме реалізації заходів щодо подолання негативних наслідків геополітичних подій у східних регіонах України, вирішення проблем, пов'язаних із забезпеченням потреб внутрішньо переміщених осіб, відновлення основних об'єктів інфраструктури на території районів Донецької і Луганської областей, підконтрольних Українській державі.

 

Перший заступник Міністра
регіонального розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України

В. Є. Кістіон

Опрос