Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Украиной и Европейским Союзом относительно статуса Консультативной миссии Европейского Союза по реформированию сектора гражданской безопасности Украины (КМЕС в Украине)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.01.2015 № 3
Дата рассмотрения: 19.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У відповідь на звернення України у березні 2014 року стосовно направлення до нашої держави місії ЄС в рамках Спільної політики безпеки і оборони (СПБО), 22 липня 2014 року Рада ЄС із закордонних справ схвалила рішення N 2014/486/CFSP щодо започаткування Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні).

Цілями створення місії є надання Європейським Союзом допомоги у реформуванні сектору безпеки України (структури МВС, включно з міліцією і Національною гвардією, Служба безпеки України та Державна прикордонна служба України), моніторинг реалізації рішень та імплементації законодавства у сфері реформування безпекового сектору, підтримка реформ шляхом проведення тренінгів та навчання персоналу причетних органів державної влади.

Участь ЄС у реформуванні структур безпеки та правоохоронних органів України здійснюватиметься з урахуванням реальних потреб і пропозицій української сторони та кращого європейського досвіду.

Укладення Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні) (далі - Угода) було необхідною умовою повноцінного розгортання та роботи КМЄС в Україні (придбання нею приміщення, транспортних засобів, найм місцевого персоналу, налагодження зв'язку тощо).

Згідно з частиною першою статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" ратифікація міжнародних договорів України здійснюється шляхом прийняття закону про ратифікацію, невід'ємною частиною якого є текст міжнародного договору.

Схвалення Закону про ратифікацію та відповідне набрання чинності Угодою дозволить забезпечити повноцінне розгортання КМЄС в Україні та початок її роботи в нашій державі.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою укладеня Угоди є створення договірно-правової бази для започаткування роботи в Україні Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України та визначення статусу КМЄС і її персоналу в Україні.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, що діють у цій сфері відносин є Конституція України (зокрема, ст. 106) та Закон України від 29.06.2004 N 1906-IV "Про міжнародні договори України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні) не потребуватиме додаткових видатків з державного бюджету, оскільки фінансове забезпечення діяльності КМЄС здійснюється стороною ЄС.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством юстиції України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Службою безпеки України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державною фіскальною службою України, Державною міграційною службою України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць, а тому не потребує погодження з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом, який впливає на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

У проекті Закону відсутні положення, що впливатимуть на показники ринку праці.

11. Прогноз результатів

Прийняняття Закону України "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні)" дозволить виконати внутрішньодержавні процедури, необхідні для набрання чинності зазначеною Угодою, яка є необхідною для забезпечення повноцінної діяльності Консультативної місії ЄС та надати привілеї та імунітети КМЄС в Україні та її персоналу.

 

Міністр
закордонних справ України

П. А. Клімкін

Опрос