Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Конвенции между Правительством Украины и Правительством Республики Кипр об избежании двойного налогообложения и предупреждении налоговых уклонений относительно налогов на доходы и Протокола к ней

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1-3
Дата рассмотрения: 22.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України від 04.07.2013 N 412-VII було ратифіковано Конвенцію між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протокол до неї.

На відміну від конвенцій, укладених Україною з іншими країнами відповідно до Модельної Конвенції ОЕСР, положення українсько-кіпрської Конвенції мають статті, які мають низку положень щодо пільгових умов оподаткування таких видів доходів як проценти та доходи від відчуження майна.

Зокрема, проценти оподатковуються за ставкою 2 %, тоді як в інших подібних конвенціях ставки складають від 5 % до 10 %. Згідно з положеннями українсько-кіпрської Конвенції звільняються від оподаткування доходи від відчуження майна, в тому числі цінних паперів.

Зазначене створює умови для оптимізації податкових зобов'язань платниками податків та виведенню ними коштів за кордон.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону передбачає денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї, ратифікованої Законом України від 04.07.2013 N 412, а також денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, підписану 29 жовтня 1982 року у м. Москві.

Крім того, проектом Закону передбачає зобов'язати Кабінет Міністрів України провести переговори з Урядом Республіки Кіпр про підписання нової Угоди щодо уникнення подвійного оподаткування, яка відповідатиме Модельної Конвенції ОЕСР.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діє Закон України від 04.07.2013 N 412-VII "Про ратифікацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього Закону, у разі його прийняття, збільшить надходження до Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект стосується інтересів інших органів, а саме: Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Державної фіскальної служби.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект є регуляторним актом та потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект не стосується питань впливу реалізації акта на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Внаслідок денонсації зазначеної Угоди скоротяться обсяги виведення капіталу до Кіпру, зменшиться негативний вплив Угоди на податкову систему України від надання необґрунтованих податкових пільг, що в свою чергу зумовить збільшення надходжень до бюджету України.

 

Міністр фінансів України

Н. Яресько

Опрос