Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Правительством Союза Советских Социалистических Республик и Правительством Республики Кипр об избежании двойного налогообложения доходов и имущества от 29 октября 1982 года

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1
Дата рассмотрения: 01.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна від 29 жовтня 1982 року"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна" розроблено з метою ліквідації надання необґрунтованих податкових пільг, передбачених Угодою, які спричиняють негативний вплив як на податкову систему, так і на економіку України в цілому у зв'язку із виведенням капіталу до офшорної зони.

Згідно з положеннями цієї Угоди від оподаткування звільняються будь-які доходи, що виникають на території України або Кіпру, в тому числі дивіденди, проценти, роялті, доходи від відчуження майна тощо, які перераховуються з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.

Угодою створено сприятливі можливості для резидентів України цілком легально без будь-якого оподаткування виводити за кордон значні суми коштів. Положення Угоди також використовуються багатьма нашими підприємствами для створення різних схем з мінімізації податкових зобов'язань.

Значна частина українського бізнесу користується можливістю платити податки на Кіпрі, тим самим знижуючи своє податкове навантаження, а відтак, зменшуючи дохідну частину бюджету України, що негативно впливає на її економіку.

2. Цілі та завдання Закону

Метою даного законопроекту є внесення в установленому порядку відповідного проекту рішення про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, підписану 29 жовтня 1982 року у м. Москві, яка відповідно до статті 7 Закону України "Про правонаступництво України" від 12.09.91 N 1543-XII є чинною у відносинах між Україною і Республікою Кіпр.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Пропонується денонсування Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, підписану 29 жовтня 1982 року.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Угода між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна.

Закон України "Про правонаступництво України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, N 46, ст. 617).

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація положень цього Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

Натомість, у разі його прийняття, збільшаться надходження до Державного бюджету України, оскільки з України до Республіки Кіпр щороку перераховуються мільярди гривень.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Внаслідок денонсації зазначеної Угоди значно скоротяться обсяги виведення капіталу до Кіпру, суттєво зменшиться кількість операцій за участю Кіпру, кінцевою метою яких є мінімізація податкових зобов'язань, а відтак - нівелюється негативний вплив Угоди на податкову систему України від надання необґрунтованих податкових пільг, що в свою чергу зумовить збільшення надходжень до Державного бюджету України.

 

Народні депутати України:

Ю. В. Тимошенко

І. О. Жданов

Опрос