Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно уплаты единого социального взноса отдельной категорией граждан)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.11.2014 № 5199
Дата рассмотрения: 17.11.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо сплати єдиного соціального внеску окремою категорією громадян)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

1,2 мільйона українців є трудовими мігрантами - про це свідчать дані модульного вибіркового обстеження населення з питань трудової міграції (далі - обстеження трудової міграції), яке проводилось у квітні - червні 2012 р. Державною службою статистики України та Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України та в рамках проекту Європейського Союзу "Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами", який реалізується Міжнародною організації праці спільно з Міжнародною організацією з міграції.

За даним обстеження, середньомісячний заробіток одного трудового мігранта становив 930 доларів США, що майже втричі більше ніж у середньому на одного штатного працівника, зайнятого в економіці України (330 доларів США). Більша частка зароблених мігрантами коштів надходила до України через неофіційні канали: кошти надсилалися через знайомих чи водіїв вантажівок або передавалися особисто. Крім того, внаслідок недовіри до українських фінансових інститутів та української влади як гаранта власності громадян частина мігрантів робить заощадження, купує нерухомість, започатковує бізнес не на батьківщині, а в країнах перебування.

Проте необхідно зазначити, що всі ці заробітчани зі свого заробітку вже сплатили податки та внески відповідно до законодавства країни в якій вони перебувають.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою надання заробітчанам, які інвестують кошти в Україну, статусу застрахованої особи, набувають необхідного страхового стажу для виходу на пенсію, удосконалення офіційних каналів та механізмів переказів коштів заробітчан із закордону, стимулювання переказів з метою збільшення їх обсягів, заохочення продуктивного використання цих переказів, збільшення валютної маси грошей в державі та спрямування їх в інтересах розвитку.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроект

Законопроектом вносяться зміни до статті 4 і 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідними змінами пропонується, визнати застрахованими фізичних осіб - резидентів, що розмістили на депозитних рахунках установ Ощадного банку України доходи, отримані з джерел походження за межами України, від виконання робіт (надання послуг) за трудовими договорами (контрактами).

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання є Конституція України і закони України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту, під час його практичного застосування, не потребує видатків з Державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття даного законопроекту сприятиме збільшенню легальних переказів заробітчанами в Україну, надасть трудовим мігрантам, які інвестують кошти в Україну, статус застрахованої особи та дозволить державі отримати додаткові валютні надходження у розмірі 7,8 млрд. дол. щорічно. Крім того, при настанні пенсійного віку заробітчани можуть розраховувати на гідну пенсію.

 

Народний депутати України

С. С. Фабрикант

Опрос