Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в подпункт 170.11.1 пункта 170.11 статьи 170 Налогового кодекса Украины (относительно усовершенствования налогообложения доходов граждан, полученных за пределами Украины от выполнения работ по трудовым договорам)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.11.2014 № 5198
Дата рассмотрения: 17.11.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до підпункту 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 Податкового кодексу України (щодо удосконалення оподаткування доходів громадян, отриманих за межами України від виконання робіт за трудовими договорами)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

1,2 мільйона українців є трудовими мігрантами - про це свідчать дані модульного вибіркового обстеження населення з питань трудової міграції (далі - обстеження трудової міграції), яке проводилось у квітні - червні 2012 р. Державною службою статистики України та Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України та в рамках проекту Європейського Союзу "Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами", який реалізується Міжнародною організації праці спільно з Міжнародною організацією з міграції.

За даним обстеження, середньомісячний заробіток одного трудового мігранта становив 930 доларів США, що майже втричі більше ніж у середньому на одного штатного працівника, зайнятого в економіці України (330 доларів США). Більша частка зароблених мігрантами коштів надходила до України через неофіційні канали, кошти надсилалися через знайомих чи водіїв вантажівок або передавалися особисто. Крім того, внаслідок недовіри до українських фінансових інститутів та української влади як гаранта власності громадян частина мігрантів робить заощадження, купує нерухомість, започатковує бізнес не на батьківщині, а в країнах перебування.

З огляду на це і був розроблений законопроект.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою удосконалення офіційних каналів та механізмів переказів коштів заробітчан із закордону, стимулювання переказів з метою збільшення їх обсягів, заохочення продуктивного використання цих переказів, збільшення валютної маси грошей в державі та спрямування їх в інтересах розвитку.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроект

Законопроектом вносяться зміни до підпункту 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.

Відповідними змінами пропонується, розміщені на депозитних рахунках установ Ощадного банку України доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України від виконання робіт (надання послуг) за трудовими договорами (контрактами), з яких сплачено податок в іноземній юрисдикції, оподатковувати за нульовою ставкою.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини податкового законодавства України.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання є Конституція України та Податковий кодекс України.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту, під час його практичного застосування, не потребує видатків з Державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття даного законопроекту сприятиме збільшенню легальних переказів заробітчанами в Україну та дозволить державі отримати додаткові валютні надходження у розмірі 7,8 млрд. дол. щорічно.

 

Народний депутати України

С. С. Фабрикант

Опрос