Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утрате силы Законом Украины "Об особом порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областей"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.11.2014 № 5193-1
Дата рассмотрения: 04.11.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України Про втрату чинності Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

Протягом усього часу з моменту підписання Мінського протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи від 5 вересня 2014 року незаконні збройні формування, бойовики і найманці, що діють в окупованих районах Донецької та Луганської областей, а також Російська Федерація, здійснюють систематичні й грубі порушення положень зазначеного Протоколу. Зокрема, не виконуються взагалі або неналежно виконуються положення щодо:

- забезпечення негайного двостороннього припинення застосування зброї та моніторингу і верифікації з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї;

- забезпечення постійного моніторингу на українсько-російському державному кордоні і верифікації з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України і Російської Федерації;

- негайного звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб;

- виведення незаконних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців із території України.

Одним з пунктів Мінського протоколу є також домовленість сторін щодо проведення позачергових виборів депутатів місцевих рад в окремих районах Донецької та Луганської областей виключно у відповідності до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Однак, всупереч цьому положенню Протоколу, терористичні організації ДНР та ЛНР за підтримки Росії провели 2 листопада 2014 р. на контрольованій ними території псевдовибори, які були негайно визнані МЗС Російської Федерації як "волевиявлення жителів Південного Сходу", яке Росія "поважає". Цей виборчий фарс та його фактичне визнання з боку Російської Федерації призвели до різкого погіршення ситуації в зазначених районах та поставили під загрозу зриву весь мирний процес.

Нова ситуація, що склалася внаслідок зазначених подій, вимагає вироблення нового плану мирного процесу на Сході України та відмови від підходів, у тому числі законодавчих, що не виправдали себе. Зокрема, є необхідність у невідкладному скасуванні Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", який був фактично проігнорований незаконними збройними формуваннями і бойовиками, а також Росією, та остаточно торпедований проведенням незаконних псевдовиборів 2 листопада 2014 р, які не були визнані ООН, ОБСЄ, ЄС та усім демократичним світом.

2. Цілі та завдання проекту Закону.

Метою запропонованого проекту Закону є визнання втрати чинності Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" від 16 вересня 2014 р. N 1680-VII.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону.

Поданим проектом Закону передбачається:

- визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей";

- доручити Кабінету Міністрів України невідкладно забезпечити скасування підзаконних нормативно-правових актів, прийнятих на виконання Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

У даній сфері регулювання діють Конституція України та Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного та місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону.

Прийняття проекту Закону:

- дозволить відмовитися від підходів до розв'язання проблеми, у тому числі законодавчих, що не виправдали себе;

- відкриє законодавчий шлях для вироблення нового плану мирного процесу на Сході України з метою забезпечення територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України.

 

Народний депутат України

О. Ляшко

Опрос