Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об идентификации и регистрации животных" относительно некоторых вопросов идентификации и регистрации животных, которые содержатся и разводятся в хозяйствах физических лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.10.2014 № 5182
Дата рассмотрения: 20.10.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" щодо деяких питань ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться у господарствах фізичних осіб"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" (далі по тексту - Закон) було змінено діючий на той час порядок ідентифікації та реєстрації тварин. Так, Законом було внесено зміни до Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин", а саме статтею 10 було визначено, що роботи з ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться у господарствах фізичних осіб, здійснюються виключно за рахунок коштів держави. Також було передбачено, що кошти для державної підтримки робіт з ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться у господарствах фізичних осіб, передбачатимуться у Державному бюджеті України.

У поточному році в Державному бюджеті України не передбачені кошти на проведення ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться у господарствах фізичних осіб. Фізичні ж особи юридично позбавлені права отримувати дану послугу за власний рахунок, не чекаючи коштів від держави. Все це унеможливлює проведення ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться у господарствах фізичних осіб, та як наслідок зменшує об'єми реалізації сільськогосподарської продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Закон було прийнято 14 серпня 2014 року. Відповідно до частини третьої статті 27 Бюджетного кодексу України, закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим. У зв'язку з цим доцільно до 01 січня 2016 року надати право фізичним особам за їх бажання проводити ідентифікацію та реєстрацію тварин, які утримуються і розводяться у їх господарствах, за власний рахунок.

2. Цілі та завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою забезпечення прав сільськогосподарських виробників та збільшення об'ємів реалізації сільськогосподарської продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Завданням законопроекту є забезпечення можливості проведення ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться у господарствах фізичних осіб.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачено, що до 01 січня 2016 року роботи з ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться у господарствах фізичних осіб, за бажанням таких осіб можуть здійснюватися за їх рахунок.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються відносини у сфері ідентифікації та реєстрації тварин.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України та Закон України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту забезпечить можливість проведення ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться у господарствах фізичних осіб.

Внаслідок цього будуть забезпечені права сільськогосподарських виробників та збільшено об'єми реалізації сільськогосподарської продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.

 

Народні депутати України:

О. Б. Мирний

І. М. Мірошниченко

Опрос