Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсиях за особые заслуги перед Украиной" (относительно определения размера пенсии Пенсионным фондом Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.10.2014 № 5181
Дата рассмотрения: 20.10.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (щодо визначення розміру пенсії Пенсійним фондом України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (далі - проект Закону) розроблено з метою встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною Пенсійним фондом України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Відповідно до діючої редакції Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" особам, зазначеним у пунктах 1, 3 - 5 статті 1 цього Закону (Героям України, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, видатним спортсменам - переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, космонавтам, які здійснили політ у космос, тощо), пенсії за особливі заслуги встановлюються Пенсійним фондом України.

Особам, зазначеним у пунктах 2, 6 - 8 статті 1 вказаного Закону (ветеранам війни, нагородженим за бойові дії орденом або медаллю; матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку тощо), пенсії за особливі заслуги встановлюються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері пенсійного забезпечення, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Разом з тим постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 N 180 "Про ліквідацію деяких консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених Кабінетом Міністрів України" визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 20.10.2000 N 1578 "Питання Комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабінеті Міністрів України".

У зв'язку з цим виникла необхідність розробки проекту Закону.

Проектом Закону пропонується установити, що пенсії за особливі заслуги, незалежно від категорії осіб, установлюються Пенсійним фондом України.

Крім того, проектом Закону передбачається встановити, що розмір надбавки визначається згідно зі Схемою визначення розмірів надбавок залежно від наявних заслуг перед Україною, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення. У разі коли особа одночасно має право на надбавки, зазначені в кількох пунктах статті 1 цього Закону, призначається та надбавка, яка є більшою у максимальному розмірі.

3. Правові аспекти

Перелік нормативно-правових актів у цій сфері правового регулювання:

Закон України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";

постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 N 180 "Про ліквідацію деяких консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених Кабінетом Міністрів України" та від 20.10.2000 N 1578 "Питання Комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабінеті Міністрів України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових видатків із державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Пенсійним фондом України; із зауваженнями, які враховано частково, - Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект Закону не містить положень дискримінаційного характеру.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону погоджено без зауважень Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не відноситься до регуляторних актів.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону дасть можливість встановлювати пенсії за особливі заслуги перед Україною Пенсійним фондом України.

 

Міністр
соціальної політики України

Л. Денісова

Опрос