Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в Украине" (относительно возобновления перерасчета ранее назначенных пенсий в связи с увеличением средней заработной платы (дохода) в Украине, с которой уплачены страховые взносы)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.10.2014 № 5179-1
Дата рассмотрения: 24.10.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо відновлення перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із збільшенням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Стрімке зростання цін в 2014 році на товари та послуги, особливо на товари першої необхідності, поставило мільйони українців на межу виживання. Частина змін, які було запроваджено Урядом для стабілізації економічної ситуації в країні безпосередньо вдарили по найбільш незахищеній верстві населення - пенсіонерах.

Призупинення розділом III Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із збільшенням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, - фактично ввело мораторій на перерахунок в бік збільшення розміру пенсій.

За таких умов, мільйоні пенсіонерів України, враховуючи знецінення національної валюти, зростання цін на товари першої необхідності, подорожчання ліків та підвищення комунальних тарифів лишились без засобів до існування. Вони не здатні забезпечити собі мінімальних потреб для збереження життя і здоров'я, не говорячи про задоволення соціальних і культурних потреб.

Тенденції стрімкого зростання цін на найнеобхідніші товари та послуги свідчать, що до кінця 2014 року різниця між фактичним прожитковим мінімумом та прожитковим мінімумом, зафіксованим у бюджеті суттєво збільшиться.

Враховуючи, що держава зобов'язана забезпечувати гарантоване статтею 48 Конституції України право громадян, в тому числі, пенсіонерів на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, зупинення механізму перерахунку пенсій має бути скасоване.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є забезпечення реалізації пенсіонерами права на достатній життєвий рівень.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується визнати таким, що втратив чинність розділ III Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, N 20 - 21, ст. 745).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання основними нормативно правовими актами є Конституція України, Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" та Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту створить передумови для реалізації пенсіонерами України права на достатній життєвий рівень, гарантованого статтею 48 Конституції України.

 

Народний депутат України

М. М. Рудьковський (посвідчення N 431)

Опрос