Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно усиления ответственности за изготовление, хранение самогона и аппаратов его производства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.10.2014 № 5173
Дата рассмотрения: 16.10.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за виготовлення, зберігання самогону та апаратів його вироблення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У складний час становлення України як самостійної, незалежної країни з європейськими цінностями та проведення широкомасштабних заходів економічного і політичного характеру, особливе занепокоєння викликає загострення численних соціальних проблем, серед яких не останнє місце займають пияцтво й алкоголізм.

У зв'язку зі збільшенням кількості конфліктних ситуацій, економічною кризою та соціально-політичними негараздами в державі, алкоголізація нації набуває загрозливих масштабів, втягуючи дедалі ширші прошарки населення - чоловіків, жінок та дітей.

Сьогодні більшість практичних питань, які стосуються нормативно-правового, організаційного, інформаційного, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення адміністративно-правової протидії алкоголізації українського суспільства, залишаються майже не вирішеними.

У зв'язку із вищевказаним, а також зважаючи на те, що зловживання спиртними напоями завдає значної шкоди здоров'ю людям і часто приводить до вчинення тяжких злочинів, даним законопроектом пропонується посилити відповідальність за виготовлення, зберігання самогону та апаратів його вироблення.

2. Цілі та завдання законопроекту

Завданнями законопроекту є боротьба з самогоноварінням та пияцтвом з метою оздоровлення жителів країни, захисту господарської діяльності з виготовлення та продажу підакцизних товарів, а також профілактики злочинності в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується посилити відповідальність за виготовлення, зберігання самогону та апаратів його вироблення.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основними нормативно-правовими актами у вказаній сфері правового регулювання є Конституція України та Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Реалізація положень поданого законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту дозволить запобігти економічним збиткам у сфері ліцензійної діяльності з продажу підакцизних товарів, обмежить виготовлення, вживання самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, зменшить захворюваність, інвалідність і передчасну смертність громадян, пов'язаних з вживанням самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, а також слугуватиме превентивним заходом профілактики злочинності в Україні.

 

Народний депутат України

О. Б. Мирний

Опрос