Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно контроля финансов для проведения внеочередных выборов народных депутатов Украины 26.10.2014)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2014 № 5149
Дата рассмотрения: 09.10.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо контролю фінансів для проведення позачергових виборів народних депутатів України 26.10.2014)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону розроблено Міністерством фінансів на виконання доручення Прем'єр-міністра України від 02.10.2014 N 36994/1/1-14.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законом України від 31.07.2014 N 1622-VII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" скорочено на 70 % п'ятимісячний обсяг видатків на утримання контролюючих центральних органів виконавчої влади, у тому числі і Державної фінансової інспекції.

У зв'язку з цим вказані органи скорочують кількість планових перевірок та інших контрольних заходів.

Разом з тим, Законом України "Про вибори народних депутатів України" визначена необхідність здійснення контролю за правильним та цільовим використанням коштів державного бюджету, виділених на підготовку та проведення виборів народних депутатів України.

Згідно з Порядком контролю за правильним і цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 06.11.2009 N 270 та наказом Міністерства фінансів від 30 листопада 2009 N 1390, органи Державної фінансової інспекції забезпечують такий контроль у формі ревізій (перший етап завершується не пізніше ніж за 5 днів до дня виборів, другий - після встановлення підсумків голосування в межах територіального виборчого округу до закінчення строку повноважень виборчих комісій).

Крім того, фахівці Держфінінспекції залучаються правоохоронними органами до участі у комплексних перевірках.

Враховуючи наведене, проектом Закону передбачається внести зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" у частині збільшення видатків на забезпечення діяльності Держфінінспекції за бюджетною програмою 3505010 "Керівництво та управління у сфері контролю за витрачанням бюджетних коштів" на 55213 тис. грн. (в тому числі: оплата праці - 38785,3 тис. грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв - 733,6 тис. грн.).

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік",

Закон України "Про вибори народних депутатів України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Проектом Закону пропонується збільшити видатки за бюджетною програмою 3505010 "Керівництво та управління у сфері контролю за витрачанням бюджетних коштів" на 55213 тис. грн. за рахунок відповідного зменшення видатків за бюджетною програмою "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" (КПКВК 3511090).

5. Позиція заінтересованих органів

Проект потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством юстиції.

6. Регіональний аспект

Проект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації

7. Запобігання корупції

Проект не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Проект Закону є збалансованим та дасть змогу оперативно вирішити питання проведення Державною фінансовою інспекцією перевірок, пов'язаних з витрачанням бюджетних коштів, зокрема, на підготовку та проведення позачергових виборів народних депутатів України, призначених на 26 жовтня 2014 року.

 

Міністр фінансів України

О. Шлапак

Опрос