Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно социальной защиты инвалидов, ветеранов и участников антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2014 № 5146
Дата рассмотрения: 09.10.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо соціального захисту інвалідів, ветеранів та учасників антитерористичної операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України розроблено Міністерством фінансів на підставі звернення Міністерства соціальної політики від 25.09.2014 N 10963/0/14-4/04.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України передбачає внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" у частині збільшення видатків за бюджетною програмою 2505010 "Керівництво та управління у сфері соціального захисту інвалідів та ветеранів" на 2184,2 тис. грн. та запровадження нової бюджетної програми 2505040 "Забезпечення протезуванням та ортезуванням виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок" у обсязі 7000,0 тис. грн. за рахунок відповідного зменшення видатків за бюджетною програмою "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" (КПКВК 3511090).

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік",

постанова Кабінету Міністрів України від 11.08.2014 N 326 "Про утворення Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції",

постанова Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 N 414 "Питання діяльності деяких центральних органів виконавчої влади".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

У Державному бюджеті України на 2014 рік (зі змінами) Державній службі з питань інвалідів та ветеранів за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері соціального захисту інвалідів та ветеранів" затверджено видатки в обсязі 4446,4 тис. гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2014 р. N 326 утворено Державну службу у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 р. N 414 ліквідовано Державну службу з питань інвалідів та ветеранів.

Крім того вказаними рішеннями Уряду визначено, що забезпечення діяльності новоутвореної Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у 2014 році здійснюється за рахунок бюджетної програми 2505010 "Керівництво та управління у сфері соціального захисту інвалідів та ветеранів".

При цьому доручено Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики під час підготовки законопроекту про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" передбачити видатки на здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією Державної служби з питань інвалідів та ветеранів, та видатки, необхідні для забезпечення виконання завдань і функцій, покладених на Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Враховуючи наведене, проектом Закону пропонується збільшити видатки за бюджетною програмою 2505010 "Керівництво та управління у сфері соціального захисту інвалідів та ветеранів" на 2184,2 тис. грн. та запровадити нову бюджетну програму 2505040 "Забезпечення протезуванням та ортезуванням виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок" у обсязі 7000,0 тис. грн. за рахунок відповідного зменшення видатків за бюджетною програмою "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" (КПКВК 3511090).

5. Позиція заінтересованих органів

Проект погоджено Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством юстиції без зауважень, Міністерством соціальної політики - із зауваженнями, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації

7. Запобігання корупції

Проект не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Проект Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" є збалансованим та дасть змогу оперативно вирішити питання ліквідації Державної служби з питань інвалідів та ветеранів та функціонування новоутвореної Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

 

Міністр фінансів України

О. Шлапак

Опрос