Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об общей численности Государственной службы специальной связи и защиты информации Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.10.2014 № 5131
Дата рассмотрения: 03.10.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про загальну чисельність Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про загальну чисельність Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" (далі - законопроект) розроблено відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" (в новій редакції Закону N 1194-VII від 09.04.2014) (далі - Закон), згідно з якою загальну чисельність Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України затверджує Верховна Рада України за поданням Кабінету Міністрів України, сформованим на підставі пропозицій центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах організації спеціального зв'язку, захисту інформації, телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основним завданням проекту Закону є законодавче закріплення загальної чисельності Держспецзв'язку, згідно з нормою Закону.

Відповідно до абзацу першого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 N 869 "Деякі питання організації діяльності Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації" загальна чисельність особового складу Держспецзв'язку складає 8250 осіб (з них 7246 осіб рядового і начальницького складу).

В свою чергу рішеннями Уряду неодноразово зменшувалася загальна чисельність особового складу Держспецзв'язку.

Водночас розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.09.2011 N 901-р "Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації" до сфери управління Адміністрації Держспецзв'язку передано Головне управління державної фельд'єгерської служби. Чисельність особового складу Держфельдслужби на цей час становить 955 осіб (з них 805 осіб рядового і начальницького складу).

Згідно з абзацом п'ятим частини 1 статті 5 Закону Головне управління та підрозділи урядового фельд'єгерського зв'язку включено до загальної структури Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Враховуючи зазначене та те, що Головне управління і підрозділи урядового фельд'єгерського зв'язку призначені для організації і забезпечення урядовим фельд'єгерським зв'язком Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, державних органів, органів місцевого самоврядування, органів військового управління та інших юридичних осіб відповідно до законодавства, пропонується визначити загальну чисельність Держспецзв'язку у кількості 7595 осіб, у тому числі 6095 військовослужбовців.

Затвердження зазначеної чисельності забезпечить виконання завдань, які покладено на Держспецзв'язку.

3. Правові аспекти

Основним нормативно-правовими актами у сфері регулювання проекту акта є:

Закон України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України";

постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 N 869 "Деякі питання організації діяльності Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Затвердження встановленої чисельності не потребує додаткового бюджетного фінансування.

Відповідно до пункту 1 статті 21 Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" фінансове забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Реалізація законопроекту здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Адміністрації Держспецзв'язку.

5. Позиція заінтересованих органів

За результатами доопрацювання законопроект повторно погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством оборони України та Міністерством фінансів України.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць та не впливає на регіональний розвиток.

6-1. Запобігання дискримінації

У законопроекті немає положень, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

Законопроект не містить правил і процедур, які можуть спричинити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Законопроект не потребує проведення антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дозволить законодавчо закріпити загальну чисельність Держспецзв'язку.

 

Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України 

В. Звєрєв

Опрос