Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно информирования о содержании соли и трансжиров в продуктах питания)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.09.2014 № 5105
Дата рассмотрения: 24.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо інформування про вміст солі і трансжирів у продуктах харчування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Результати багатьох наукових та медичних досліджень, які тривалий час проводяться у світі, свідчать про те, що надмірне споживання солі і трансжирних кислот (трансжирів) в якості складників продуктів харчування провокує чимало небезпечних захворювань, у тому числі загрозливих для життя. Особливо є ризик розвитку артеріальної гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань.

Разом з тим, громадяни України, які дбають про своє здоров'я, на сьогодні позбавлені можливості контролювати вживання ними солі і трансжирів, оскільки діюче законодавство України не вимагає від виробників продуктів харчування вказувати кількість зазначених складників на упаковках продуктів.

Перебування громадян у такому необізнаному стані суперечить вимогам частини першої статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів", згідно з якою споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору.

Отже розробка та прийняття запропонованого законопроекту обумовлена необхідністю дати споживачу усю необхідну інформацію щодо складу продукту харчування. В свою чергу така обізнаність споживачів сприятиме покращенню стану їх здоров'я, зменшить ризик розвитку гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань, хвороб, спричинених неправильним харчуванням, зокрема надмірним споживанням солі та трансжирів.

2. Цілі і завдання законопроекту.

Основною метою прийняття запропонованого проекту Закону є запровадження на законодавчому рівні вимог щодо обов'язкового маркування вмісту солі і трансжирів у продуктах харчування.

Завданням законопроекту є забезпечити споживача необхідною інформацією про вміст солі і трансжирів у харчових продуктах, що дасть йому можливість використати своє право на вибір безпечної для здоров'я продукції.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується доповнити Закон України "Про безпечність та якість харчових продуктів" положеннями щодо обов'язковості при етикетуванні харчових продуктів вказувати інформацію про вміст солі і трансжирів, а також дати зазначеним складникам законодавче визначення.

Також законопроектом пропонується у статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" закріпити право споживачів на інформацію про вміст солі і трансжирів у конкретному харчовому продукті.

4. Місце законопроекту в системі законодавства.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України, Закон України "Про безпечність та якість харчових продуктів" та Закон України "Про захист прав споживачів".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування після його прийняття та набрання чинності не впливатиме на видаткову та доходну частини державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття.

Прийняття цього законопроекту підвищить обізнаність громадян про склад харчових продуктів, які вони вживають, що в свою чергу, дозволить реалізовувати право на вибір безпечної для здоров'я продукції, сприятиме поліпшенню їх загального здоров'я, попередженню розвитку артеріальної гіпертензії та серцево-судинних захворювань, зменшенню навантаження на Державний бюджет і покращенню економічних та соціальних показників.

 

Народний депутат України

В. В. Дудка (N 33)

Опрос