Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законы Украины "О центральных органах исполнительной власти" и "О Кабинете Министров Украины" (относительно усовершенствования отдельных положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.09.2014 № 5096
Дата рассмотрения: 20.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до законів України "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про Кабінет Міністрів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до законів України "Про Кабінет Міністрів України" та "Про центральні органи виконавчої влади" (далі - проект Закону України) розроблений Міністерством юстиції відповідно до листа Міністра Кабінету Міністрів України Семерака О. М. від 15 травня 2014 року N 6135/0/2-14 та доопрацьований з урахуванням пропозицій, висловлених на засіданні Урядового комітету з питань регіональної політики від 31 липня 2014 року (пункт 1 протоколу N 9).

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону України є врегулювання процедури призначення та звільнення керівника Апарату Прем'єр-міністра України, працівників патронатних служб Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України та міністрів, які не очолюють міністерства.

Крім того, проектом Закону України пропонується врегулювати питання визначення статусу першого заступника та заступника Міністра Кабінету Міністрів України, а також їх соціального та іншого забезпечення.

Також проектом Закону України запропоновано внести зміни до статті 44 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" та статей 9, 19 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" з метою уточнення їх редакції та термінологічного доопрацювання.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами у цій сфері правового регулювання є Конституція України, закони України "Про Кабінет Міністрів України", "Про центральні органи виконавчої влади".

Проект Закону України за предметом правового регулювання не належить до пріоритетних сфер, в яких відповідно до Закону України від 18 березня 2004 року N 1629-VI "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" здійснюється адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу, та не стосується Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, практики Європейського суду з прав людини.

Проект Закону України не потребує проведення гендерно-правової експертизи.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону України не призведе до додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів та Нацдержслужбою.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до законів України "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про Кабінет Міністрів України" дозволить врегулювати процедури призначення та звільнення керівника Апарату Прем'єр-міністра України, працівників патронатних служб Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України та міністрів, які не очолюють міністерства, врегулювати питання визначення статусу першого заступника та заступника Міністра Кабінету Міністрів України, а також уточнити редакцію деяких статей законів України "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про Кабінет Міністрів України".

 

Міністр юстиції

П. Петренко

Опрос