Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 16 Закона Украины "О правовом статусе иностранцев и лиц без гражданства" (относительно дипломатических представительств и консульских учреждений иностранных государств в Украине)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.09.2014 № 5095
Дата рассмотрения: 20.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
 до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У зв'язку з прийняттям законів України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22.09.2011 р. N 3773-VI та "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 р. N 5067-VI потребує подальшого нормативного врегулювання правовий статус приватних домашніх робітників співробітників дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні, а також осіб, що працюють за трудовим договором та не входять до складу персоналу дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні.

Так, відповідно до частини п'ятої статті 16 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" в МЗС України та його представництвах реєструються паспортні документи лише членів дипломатичного персоналу, консульських посадових осіб, адміністративно-технічного та обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в України. В той же час, Законом України "Про зайнятість населення" не передбачено можливість оформлення дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства для приватних домашніх робітників співробітників іноземних дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні та осіб, що працюють за трудовим договором та не входять до складу їх персоналу. Це, відповідно, позбавляє зазначену категорію іноземців можливості отримання посвідки на тимчасове проживання на період їхньої роботи в Україні і призводить до конфліктних ситуацій на дипломатичному рівні.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття цього Закону є внесення змін до статті 16 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", що передбачатимуть можливість МЗС України здійснювати реєстрацію паспортних документів приватних домашніх робітників співробітників дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні, а також осіб, що працюють за трудовим договором та не входять до складу персоналу дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами у цій сфері правового регулювання є: Віденська конвенція від 18.04.61 р. про дипломатичні зносини, Віденська конвенція від 24.04.63 р. про консульські зносини, Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", Положення про дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав в Україні, затверджене Указом Президента України від 10.06.93 р. N 198/93, Положення про акредитацію співробітників дипломатичних і консульських установ іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх представництв, інших іноземних організацій, затверджене наказом МЗС від 13.01.2003 р. N 11, зареєстроване в Мін'юсті 28.01.2003 р. за N 62/7383.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових матеріальних та інших витрат з державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством внутрішніх справ, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Державною міграційною службою та Службою безпеки України. Зауваження Міністерства юстиції щодо нормопроектувальної техніки враховано. Пропозиції Міністерства соціальної політики до згаданого проекту Закону враховані у Законі України від 19.06.2014 р. N 1539-VII "Про внесення змін до Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

6. Регіональний аспект

Проект Закону за предметом правового регулювання не стосується питання регіонального розвитку України.

61. Запобігання дискримінації

Проект Закону не містить положень, які мають ознаки дискримінації. Проект Закону не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є проектом регуляторного акта.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України "Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" врегулює правовий статус перебування в Україні приватних домашніх робітників співробітників дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні та осіб, що працюють за трудовим договором та не входять до складу персоналу дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні.

 

Міністр закордонних 
справ України 

П. А. Клімкін

Опрос