Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно государственных капитальных вложений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.09.2014 № 5092
Дата рассмотрения: 18.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо державних капітальних вкладень)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо державних капітальних вкладень)" (далі - проект Закону) розроблено на виконання частини восьмої пункту 2 доручення Кабінету Міністрів України від 05.05.2014 N 17413/0/1-14 до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.04.2014 N 385.

Внесення змін до Бюджетного кодексу викликане необхідністю удосконалення системи управління державними інвестиціями, законодавчого визначення основних принципів і критеріїв прозорого формування та використання державних інвестицій, а також створення єдиної системи проведення оцінки, відбору і моніторингу державних інвестиційних проектів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою гармонізації системи управління державними інвестиціями з бюджетним процесом шляхом:

- визначення поняття "державні (місцеві) капітальні вкладення";

- запровадження прозорої процедури визначення планових та прогнозних на наступні за плановим два бюджетні періоди обсягів державних капітальних вкладень на розробку та реалізацію державних інвестиційних проектів вартістю 100 млн. грн. і більше;

- визначення процедури включення капітальних вкладень, які спрямовуються на розробку та реалізацію таких проектів до Закону України про Державний бюджет.

Реалізація проекту Закону забезпечить спрямування державних капітальних вкладень на державні інвестиційні проекти, за умови, що стосовно них проведено державну експертизу, їх внесено до Державного реєстру та відібрано на конкурсних засадах.

З метою забезпечення поступального переходу до такого порядку здійснення капітальних вкладень пропонується встановити, що нові вимоги є обов'язковими для проектів вартістю понад 100,0 млн. гривень, які планується фінансувати починаючи з 2016 року. Подальше зменшення граничного значення вартості та поширення таких вимог на проекти вартістю менше 100,0 млн. гривень може здійснюватись за рішенням Кабінету Міністрів України.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Бюджетний кодекс України, Закон України "Про інвестиційну діяльність", розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік ".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не призведе до зміни бюджетних показників в поточному бюджетному періоді.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено: Мінрегіоном, Мін'юстом та Держкомпідприємництва без зауважень; Мінфіном із зауваженнями, які враховано частково.

Проект Закону схвалено за результатами розгляду на засіданні Урядового комітету з питань соціально-економічного розвитку та питань міжнародного співробітництва 18.07.2014.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

В проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза проекту Закону не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" проект Закону є регуляторним актом.

З метою обговорення положень проекту Закону 29.05.2014 проведено Круглий стіл на тему "Управління державними інвестиціями в Україні: стан та перспективи розвитку" за участю представників Світового банку, зацікавлених органів виконавчої влади, установ, організацій. Проект Закону підготовлено в тому числі з урахуванням висловлених під час Круглого столу пропозицій.

12 червня поточного року законопроект оприлюднено на веб-сайті Мінекономрозвитку. Зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань не надходили.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту Закону забезпечить створення єдиної системи проведення оцінки, відбору і моніторингу державних інвестиційних проектів, які розробляються і реалізуються за рахунок державних капітальних вкладень, та інтегрування такої системи до процесу бюджетного планування.

 

Виконуючий обов'язки
Міністра економічного
розвитку і торгівлі України

А. Максюта

Опрос