Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мерах, направленных на обеспечение устойчивого функционирования предприятий топливно-энергетического комплекса" относительно изменения установленной расчетной даты

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.09.2014 № 5091
Дата рассмотрения: 17.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" щодо зміни встановленої розрахункової дати"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України" законодавець намагався лібералізувати Оптовий ринок електроенергії України та створити ефективне конкурентне середовище на ринку електричної енергії з урахуванням основних вимог законодавства ЄС у тому числі передбачених Директивою ЄС N 2003/54/ЄС про загальні правила функціонування внутрішнього ринку електроенергії та Регламентом N 1228/2003 стосовно умов доступу до мережі транскордонної передачі електроенергії.

Прикінцевими положеннями зазначеного Закону однією з умов переходу до нової моделі ринку передбачена необхідність врегулювання питань погашення Оптовим постачальником електричної енергії своєї кредиторської та дебіторської заборгованості за електричну енергію.

Крім того, 13 грудня 2012 року Конституційним Судом України у справі про стягнення заборгованості з підприємств ПЕК прийнято Рішення N 1-26/2012, яким зазначено, що з метою створення умов для підтримання стабільного фінансово-економічного стану стратегічних підприємств ПЕК державою можуть встановлюватися особливості правового регулювання відносин у цій сфері.

Необхідно зазначити, що наразі Україна перебуває у стані енергетичної кризи через зниження об'ємів імпорту природного газу Російською Федерацією. Підприємства електроенергетики є першочерговими суб'єктами, на яких покладатиметься відповідальність за забезпечення безперебійної (стабільної) роботи паливно-енергетичного комплексу. Тому, нормативно-правова база потребує додаткового врегулювання.

Станом на 01 квітня 2014 року загальна заборгованість ДП "Енергоринок" перед виробниками електричної енергії сягає 10 млрд. грн., у тому числі заборгованість перед ДП НАЕК "Енергоатом" складає більше 4 млрд. грн.

За таких підстав, існує необхідність внесення змін до законодавства України щодо додаткових можливостей врегулювання ДП "Енергоринок" заборгованості перед енергогенеруючими компаніями, що і пропонується даним законопроектом.

2. Мета та шляхи її досягнення

Прийняття законопроекту пропонується для погашення ДП "Енергоринок" заборгованості перед енергогенеруючими компаніями, погашення кредиторської та дебіторської заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу ті відповідного погашення кредиторської та дебіторської заборгованості за електричну енергію Оптового ринку електричної енергії.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" щодо зміни встановленої розрахункової дати.

3. Правові аспекти

В зазначеній сфері суспільних відносин, діє Закон України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Прийняття даного законопроекту не вимагає внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує додаткових бюджетних коштів, матеріальних та інших витрат.

5. Прогноз результатів

Прийняття цього законопроекту забезпечить погашення Оптовим постачальником електричної енергії своєї кредиторської та дебіторської заборгованості за електричну енергію та, відповідно, сприятиме процесам реформування та переходу до нової моделі ринку електричної енергії.

 

Народний депутат України

В. В. Бандуров (посвідчення N 304)

Опрос