Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" относительно погашения задолженности за энергетические ресурсы

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.09.2014 № 5065
Дата рассмотрения: 11.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" щодо погашення заборгованості за енергетичні ресурси"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України розроблений для забезпечення своєчасних розрахунків за електричну енергію шляхом погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а також забезпечення своєчасних розрахунків за електричну енергію державних вугледобувних підприємств, шахт 3-ої групи.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття законопроекту є забезпечення джерел для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а також забезпечення своєчасних розрахунків за електричну енергію державних вугледобувних підприємств, шахт 3-ої групи.

У підприємств теплоенергетики, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, та підприємств, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, у зв'язку з невідповідністю затверджених тарифів фактичній вартості тепла та послуг, виникають фінансові ускладнення, що призводять до несвоєчасних та не в повному обсязі розрахунків за електричну енергію та спожитий природний газ.

Також підприємства вугільної галузі не розраховуються в повному обсязі за спожиту електричну енергію, що породжує ланцюг неплатежів, а саме: відсутність коштів у енергогенеруючих підприємств, призводить до несвоєчасних розрахунків за вугілля.

З метою покращення фінансового стану таких підприємств та забезпечення своєчасних розрахунків за спожиту електричну енергію пропонується забезпечити джерела субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню у сумі 350 млн. гривень, джерела розрахунків за електричну енергію державних вугледобувних підприємств, шахт 3-ої групи у сумі 550 млн. гривень.

Джерелами фінансування визначені надходження до загального фонду державного бюджету від сплати податкових зобов'язань підприємствами електроенергетичної, нафтогазової, вугільної галузей, підприємствами, що надають послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення на суму 900 млн. гривень.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

- Бюджетний Кодекс України;

- Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього законопроекту здійснюється за рахунок надходжень до загального фонду держбюджету на загальну суму 900 млн. гривень від сплати податкових зобов'язань підприємствами електроенергетичної, нафтогазової, вугільної галузей, підприємствами, що надають послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект потребує погодження з такими заінтересованими органами влади: Мінфін.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних порушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення обговорень з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не потребує оцінки регуляторного впливу.

11. Прогноз результатів

Реалізація норм Закону дасть можливість забезпечити погашення заборгованості з різниці в тарифах, яка виникла у зв'язку із невідповідністю фактичних витрат з надання послуг тепло-, водопостачання та водовідведення тарифам на ці послуги, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади чи органами місцевого самоврядування; погашення заборгованості підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиту у минулих періодах електричну енергію перед енергопостачальними компаніями, забезпечити розрахунки за електричну енергію державних вугледобувних підприємств, шахт 3-ої групи та розрахунки між учасниками Оптового ринку електричної енергії.

 

Народний депутат України

А. В. Мартовицький

Опрос