Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно увольнения государственного служащего за сепаратизм)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.09.2014 № 5061
Дата рассмотрения: 11.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо звільнення державного службовця за сепаратизм)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Основним законодавчим актом, що визначає правовий статус державного службовця, є Закон України "Про державну службу" (далі - Закон).

Згідно з частиною другою статті 1 Закону, державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.

Відповідно до статті 17 Закону громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу такого змісту: "Повністю усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити народові України, суворо дотримувати Конституції та законів України, сприяти втіленню їх у життя, зміцнювати їх авторитет, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, з гідністю нести високе звання державного службовця, сумлінно виконувати свої обов'язки".

На жаль, сьогодні трапляються випадки, коли деякі політики, депутати місцевих рад, посадові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування намагаються пропагувати ідеї сепаратизму, підтримують "діячів" так званих ДНР та ЛНР, які зазіхають на територіальну цілісність нашої держави.

У зв'язку з поширенням проявів сепаратизму на території України, що виникло під час прямої агресії Російської Федерації проти України в Автономній Республіці Крим та на Донбасі, загрозливого характеру набувають дії, спрямовані на порушення територіальної цілісності нашої держави, вчинені державними службовцями.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект розроблено для захисту національних інтересів, територіальної цілісності, державного суверенітету, порядку, встановленого Конституцією України, а також на вжиття заходів впливу на державних службовців, які пропагують ідеї сепаратизму.

3. Загальна характеристика законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490; 2013 р., N 14, ст. 89) та Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., N 26, ст. 273; 2014 р., N 1, ст. 2, N 22, ст. 798) доповнивши підстави припинення державної служби.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Відповідна сфера суспільних відносин регулюється Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законом України "Про державну службу".

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогнозовані соціально-економічні та інші наслідки застосування акта

Прийняття запропонованих змін уможливить забезпечити територіальну цілісність Української держави, непорушність державних кордонів та сприятиме припиненню можливих випадків сепаратизму серед державних службовців.

 

Народні депутати України:

О. Я. Тягнибок (посвідчення N 201)

Ю. В. Бублик (посвідчення N 368)

Опрос