Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О свободной (специальной) экономической зоне "Умань"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.09.2014 № 5058
Дата рассмотрения: 10.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про вільну (спеціальну) економічну зону "Умань"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Місто Умань є одним із найдревніших міст України з багатою історією, літопис якого прикрашають численні яскраві історичні події та видатні особистості.

Місто географічно розташоване в центрі України з давніх часів і сьогодні відіграє важливу роль як транспортна магістраль. В Умані перетинаються два міжнародні автошляхи М05 та М12.

Місто в якому розташований пам'ятка садово-паркового мистецтва, яка увійшла до семи чудес України, всесвітньовідомий Національний дендрологічний парк "Софіївка".

Умань місто обласного підпорядкування і за кількістю населення є другим містом в області. Місто має багато історико-культурних об'єктів (пам'яток) світового значення, що в свою чергу потребує особливої уваги та підтримки з боку держави. По місту налічується близько 40-а пам'ятників, меморіалів та інших пам'ятних знаків.

Як свідчать результати археологічних досліджень, на території сучасного міста та його околиць виявлено залишки поселень пізнього палеоліту, трипільської культури, доби пізньої бронзи, черняховської культури та доби Київської Русі. Поблизу Умані є Кургани скіфського часу.

Збережені документи засвідчують, що місто було засноване в 1616 році. В XVII ст. Умань стала осередком у боротьбі з татарами. У 1670 - 1674 роках місто було резиденцією правобережного гетьмана Михайла Ханенка. В 1768 році Умань стала центром національно-визвольного повстання під назвою Коліївщина.

Умань чи не найбагатша на історико-культурну спадщину в регіоні. Близько 20 % всіх пам'яток архітектури Черкаської області зосереджено саме в Умані.

Щорічно місто Умань відвідують більше 25 тисяч паломників з більш ніж двадцяти країн світу, які приїздять на могилу лідера брацлавських хасидів Цадика Нахмана, яка знаходить в Умані.

В місті знаходиться пам'ятник-могила Великої Вітчизняної Війни "Уманська яма", на території якого у роки війни знаходився концтабір де були замучені тисячі військовополонених та розстріляно 12 тисяч жителів міста.

Враховуючи значний туристичний потенціал міста Умань, з метою його розвитку Умань, пропонується утворити в адміністративних межах міста вільну (спеціальну) економічну зону "Умань".

2. Цілі та завдання прийняття законодавчого акта

Основним завданням проекту є утворення в адміністративних межах міста Умань вільної економічної зони з метою залучення додаткових інвестицій, розвитку туристичних можливостей міста, залучення нових туристів та забезпечення для них умов, які прирівнюватимуться за якістю до європейських стандартів.

3. Загальні характеристики та основні положення проекту

Даним законопроектом пропонується утворити вільну (спеціальну) економічну зону в адміністративних межах міста Умань Черкаської області. Суб'єктам господарської діяльності, які реалізують на цій території затверджені виконавчим комітетом Уманської міської ради інвестиційні проекти направлені на розвиток інфраструктури міста Умань, розвиток рекреаційно-туристичного господарства міста Умань на підставі договору (контракту) щодо умов реалізації цього інвестиційного проекту та які зареєстровані органом господарського розвитку і управління СЕЗ "Умань" як суб'єкти СЕЗ "Умань" забезпечується надання податкових пільг.

4. Стан нормативно-правової бази для прийняття законопроекту

Нормативно-правою базою для прийняття даного законопроекту є Конституція України, Податковий кодекс України, Бюджетний кодекс України, Закон України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон".

Законопроект не передбачає внесення змін до інших законів та нормативних актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує додаткового навантаження на бюджет.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законодавчого акту

Прийняття законопроекту дасть можливість залучити в місто Умань інвестиції, розвивати місто як туристичний центр, збільшить кількість робочих місць в місті та сприятиме розвитку інфраструктури міста Умань Черкаської області.

 

Народний депутат України

А. В. Яценко

Опрос