Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 23-1 Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно финансовых векселей Фонда гарантирования вкладов физических лиц)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.09.2014 № 5055
Дата рассмотрения: 10.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 231 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо фінансових векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Політична та економічна ситуацією в Україні призвела до негативних тенденцій у банківську секторі, зокрема в тому числі на фоні втрати довіри вкладників до банків.

Важливою складовою банківської системи, яка забезпечує довіру вкладників до банків, є діяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), який не лише забезпечує виплату гарантованих сум вкладів, але й здійснює заходи пов'язані з виведенням з ринку неплатоспроможних банків.

Слід ураховувати, що в умовах кризи може виникнути загроза неплатоспроможності одразу декількох або більше банків, що вимагатиме залучення Фондом додаткових ресурсів з метою виконання своїх повноважень.

При цьому, одним із джерел поповнення коштів Фонду у разі їх суттєвого зниження може бути кредит уряду або допомога держави на безповоротній основі, які надаються відповідно до бюджетних призначень.

У зв'язку з чим, статтею 231 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" Кабінету Міністрів України надано право здійснювати випуски облігацій внутрішньої державної позики понад обсяги, встановлені додатком N 2 до цього Закону, в обмін на ці облігації фінансові векселі, виданих Фондом, з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного статтею 5 цього Закону.

При цьому, видача фінансових векселів Фондом в документальній формі як електронного документу потребує додаткового часу та відповідних фінансових ресурсів, та не може бути реалізована найближчим часом.

Натомість, у ситуації, що склалася на сьогодні у банківській системі Фонд потребує негайного залучення додаткових коштів для здійснення законодавчо закріплених повноважень.

Враховуючи зазначене, проектом пропонується надати право Кабінету Міністрів України здійснювати випуски облігацій внутрішньої державної позики в обмін на векселі Фонду для забезпечення фінансової підтримки Фонду.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття проекту є необхідність забезпечення фінансової спроможності Фонду задля виконання ним функцій визначених законодавством у випадку суттєвого зниження коштів Фонду.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміну до статті 231 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" виключивши в абзаці першому цієї статті слово "фінансових".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є закони України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує додаткових видатків з Державного бюджету та інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного Закону сприятиме захисту прав вкладників банків, відновленню довіри до банківської системи громадян та стабільній роботі банківської системи.

 

Народний депутат України

В. О. Дубіль

Опрос