Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О занятости населения" (относительно пособия по частичной безработице)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.09.2014 № 5052
Дата рассмотрения: 10.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" (щодо допомоги по частковому безробіттю)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Статтею 47 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 р. N 5067 передбачено гарантії для застрахованих осіб у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

Разом з тим, право на допомогу по частковому безробіттю передбачено лише для застрахованих осіб - працівників підприємств, що здійснюють виробництво продукції.

В той же час, підприємства, які надають послуги у стратегічних галузях економіки (тепло-, водо-, газо-, електро- постачання), у зв'язку з цим не можуть скористатись гарантіями визначеними статтею 47 Закону України "Про зайнятість населення".

На сьогоднішній день, істотно збільшилась кількість випадків вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу застрахованих осіб, внаслідок зупинення (скорочення) надання послуг серед підприємств (тепло-, водо-, газо-, електро- постачання) з причин економічного характеру без припинення трудових відносин.

Таким чином, виникла необхідність у внесенні змін до абзацу першого частини першої статті 47 Закону України "Про зайнятість населення" для розширення кола осіб, які мають право на відповідний вид допомоги.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою даного законопроекту є посилення соціального захисту та соціальних прав працівників підприємств за стратегічними видами економічної діяльності (тепло-, водо-, газо-, електро- постачання). Встановлення права таких працівників на допомогу по частковому безробіттю у разі втрати ними частини заробітної плати, у зв'язку з вимушеним скороченням тривалості робочого часу внаслідок зупинення (скорочення) надання послуг підприємствами.

3. Правові аспекти

Правовідносини у цій сфері регулюються Конституцією України, Законом України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 N 5067, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 N 1533, наказом Міністерства соціальної політики України від 02.07.2014 N 437 "Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Втілення положень акта не потребуватиме витрат коштів Державного бюджету України чи місцевих бюджетів. Фінансування відповідних видатків здійснюватиметься в межах коштів бюджету Фонду соціального страхування на випадок безробіття, передбачених на цю мету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта стосується соціально-трудової сфери та потребує погодження із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" щодо допомоги по частковому безробіттю" застрахованим особам дасть можливість надати соціальний захист та допомогу по частковому безробіттю працівникам підприємств стратегічних видів економічної діяльності (тепло-, водо-, газо-, електро- постачання), а також позитивно вплине на рівень їх соціальної захищеності.

 

Народний депутат України

А. К. Кінах

Опрос