Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно создания возможностей для налогового соглашения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.09.2014 № 5043
Дата рассмотрения: 08.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення можливостей для податкової угоди)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення можливостей для податкової угоди" направлений на встановлення діалогу між державою та платниками податків та забезпечення надходження податків, зборів, платежів до бюджету.

Прийняття даного законопроекту дозволить вивести економіку з тіні. Результатом добровільного декларування недоплачених платежів до бюджету стане надходження коштів до бюджету.

Законопроект враховує міжнародний досвід в частині звільнення від відповідальності платників податків за умови добровільного декларування грошових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств.

Законопроект направлений на звільнення платників податків від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності за умови сплати не задекларованих платежів з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств.

Законодавчі пропозиції реалізуються шляхом доповнення розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу новим підрозділом 92, яким визначені процедури уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток та податку на додану вартість під час застосування податкової угоди.

2. Цілі й завдання законопроекту.

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення можливостей для податкової угоди" має на меті звільнення платників податків від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності.

Для реалізації режиму податкової угоди платникам податків надаються певні преференції: сплата лише частки завчасно не задекларованих платежів, відсутність відповідальності, не вважається злочином щодо умисного ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) уточнення недоплачених податкових зобов'язань, відсутність перевірки за уточненні та перевірені податкові періоди у наступних періодах, узгодження податкових зобов'язань протягом 90 календарних днів.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Даний законопроект передбачає:

- сплату платником податку при застосуванні процедури податкової угоди 5 % від суми податку. Тобто 95 % суми відповідного податку будуть вважатися погашеними;

- поширення процедур податкової угоди щодо розміру сплати, видів податків, строків застосування на неузгоджені суми податкових зобов'язань, які знаходяться в процедурах судового та/або адміністративного оскарження. Платник податків в таких випадках у письмовій формі відмовляється від скарги або позову та зазначає про погодження досягнення податкової угоди. Крім того, передбачено, що процедури податкової угоди за окремою заявою платника податків можуть бути поширені також і на вже отримані податкові повідомлення-рішення в межах строків сплати.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Основним нормативно-правовим актом, які регулює відносини у сфері оподаткування є Податковий кодекс України.

Законопроектом також передбачено внесення необхідних змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Прийняття даного законопроекту забезпечить додаткові надходження до бюджету, поліпшення умов для розвитку в Україні відкритої, прозорої економіки та сприятиме детінізації.

 

Народні депутати України:

Продан О. П. (посв. N 138)

Кужель О. В. (посв. N 092)

Хомутиннік В. Ю. (посв. N 021)

Єремеєв І. М. (посв. N 023)

Агафонова Н. В. (посв. N 142)

Вознюк Ю. В. (посв. N 376)

Опрос