Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно жилищно-коммунальных услуг

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.09.2014 № 5042
Дата рассмотрения: 08.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо житлово-комунальних послуг"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо житлово-комунальних послуг" розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питання здійснення права власності та ефективного управління багатоквартирним будинком, забезпечення співвласників будинку дієвим механізмом для прийняття рішень щодо утримання та управління спільної сумісної власності приміщень загального користування, в тому числі щодо проведення енергоефективної модернізації будинку.

Необхідність прийняття проекту обґрунтовується нагальною потребою забезпечення ефективного управління спільною сумісною власністю приміщень загального користування багатоквартирних будинків на засадах обмеження монополізму та створення реального ринкового середовища.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Ціллю прийняття даного проекту Закону є забезпечення прав власників житлових і нежилих приміщень, щодо реалізації права володіння, користування, та розпорядження своїм майном, у сфері житлово-комунального господарства.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується забезпечити права власників житлових, а також нежилих приміщень, у сфері житлово-комунального господарства.

Крім того у законопроекті дається більш ширше визначення понять, які застосовуються у законодавстві про житлово-комунальні послуги.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складає Цивільний кодекс України, Закон України "Про теплопостачання", Закон України "Про житлово-комунальні послуги".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього законопроекту додаткових матеріальних та інших витрат не потребує.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить більш розширити поняття які застосовуються у законодавстві житлово-комунальної сфери, а також забезпечить права власників житлових, і нежитлових приміщень, у вказаних вище правовідносинах.

 

Народний депутат України

Р. Р. Марцінків (N 220)

Опрос