Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский кодекс Украины относительно места открытия наследства

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.09.2014 № 5038
Дата рассмотрения: 04.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини" (далі - Законопроект) спрямований на забезпечення реалізації прав громадян щодо доступу до нотаріальних послуг, зокрема стосовно здійснення безперешкодного оформлення спадкових прав, без прив'язки до місця проживання спадкодавця.

Варто зазначити, що на сьогодні існує Спадковий реєстр - електронна база даних, яка містити відомості про всі заведені спадкові справи на території України, що дає змогу будь-якому нотаріусу, незалежно від розміщення державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звернутися до зазначеного реєстру та перевірити наявність заведеної спадкової справи.

Крім того, зважаючи на геополітичну ситуацію, яка склалася в Україні, прийняття Законопроекту сприятиме забезпеченню реалізації прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій щодо реалізації їх майнових та немайнових прав, зокрема щодо оформлення спадкових прав.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект розроблено з метою забезпечення реалізації прав громадян, у тому числі тих, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій щодо реалізації їх майнових та немайнових прав, зокрема стосовно оформлення спадкових прав.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють:

Цивільний кодекс України;

Закон України "Про нотаріат".

4. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.

6. Регіональний аспект

Положення Законопроекту не стосуються розвитку адміністративно-територіальних одиниць України.

7. Запобігання корупції

Законопроект не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень та спрямований на запобігання вчиненню корупційних правопорушень.

71. Запобігання дискримінації

У Законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації; проведення громадської антидискримінаційної експертизи не потребує.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не є регуляторним актом в розумінні Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", оскільки не містить положень, що регулюють господарські відносини.

11. Прогноз результатів

Схвалення Законопроекту сприятиме забезпечення реалізації прав громадян, у тому числі тих, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій щодо реалізації їх майнових та немайнових прав, зокрема стосовно оформлення спадкових прав.

 

Міністр 

П. Петренко

Опрос