Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О телевидении и радиовещании" относительно защиты интересов государства

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.09.2014 № 5036
Дата рассмотрения: 05.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо захисту інтересів держави"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Забезпечення інформаційної безпеки України є невідкладною та найважливішою функцією держави у непростий час ескалації агресії та загрози розв'язання війни з боку Російської Федерації.

Створення умов для ефективної протидії зовнішньому інформаційному впливу та недопущення пропаганди ворожих ідей є справжнім викликом для всього українського суспільства.

Стаття 17 Конституції України визнає захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення інформаційної безпеки справою всього Українського народу.

Частина друга статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" встановлює пряму заборону на використання телерадіоорганізацій для закликів до розв'язування війни, агресивних дій або їхньої пропаганди.

Так звана Директива Європейського Парламенту і Ради про аудіовізуальні медіа-послуги, положення якої Україна зобов'язалася імплементувати у власне законодавство, передбачає право країни - члена Європейського Союзу вжити заходів щодо часткового обмеження вільного отримання аудіовізуальних медіа-послуг у випадку необхідності захисту національної безпеки та оборони.

Маючи на меті подолання терористичної загрози та збереження територіальної цілісності України, утвердження принципу демократії, досягнення стратегічних завдань інформаційної політики держави, автори законопроекту пропонують на тимчасовій основі заборонити на території України трансляцію і ретрансляцію аудіовізуальних творів, серед головних героїв яких є працівник правоохоронних органів, збройних сил, спеціальних служб Російської Федерації та/або СРСР та/або Російської імперії. При цьому вказана заборона не стосуватиметься аудіовізуальних творів радянських часів, вироблених до серпня 1991 року.

2. Цілі і завдання законопроекту.

Проект Закону вноситься з метою захисту інформаційного простору України та протидії негативним зовнішнім інформаційним впливам шляхом тимчасової заборони трансляції і ретрансляції аудіовізуальних творів, серед головних героїв яких є працівник правоохоронних органів, збройних сил, спеціальних служб Російської Федерації та/або СРСР та/або Російської імперії (за винятком аудіовізуальних творів, вироблених до серпня 1991 року).

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту.

Законопроектом передбачається внести доповнення до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" у частині тимчасової заборони трансляції і ретрансляції аудіовізуальних творів, серед головних героїв яких є працівник правоохоронних органів, збройних сил, спеціальних служб Російської Федерації та/або СРСР та/або Російської імперії (за винятком аудіовізуальних творів радянського виробництва, що були відзняті до серпня 1991 року).

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Закону не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України, місцевих бюджетів та будь-яких інших витрат.

6. Очікувані соціально-економічні наслідки прийняття Закону

Вказані зміни до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" сприятимуть збереженню територіальної цілісності України, зміцненню державності України, забезпеченню інформаційної безпеки України, що є важливою складовою національної безпеки України, та ефективному захисту прав і інтересів людини та громадянина України.

 

Народні депутати України 

В. Кириленко
М. Томенко

Опрос